Областният управител на София се срещна със Симеон II, за да обсъдят парк „Врана"

11.09.2025 11:06
Стефан Арсов и Симеон II Снимка: Областна администрация София

Областният управител на София Стефан Арсов се срещна с Н. В. Симеон II, за да обсъдят едно от най-емблематичните зелени пространства на столицата – парк „Врана". Това съобщиха от Областна администрация София.

След като паркът премина под управлението на областния управител, Арсов очерта своята стратегическа амбиция: „Врана" да се превърне в истински културен и обществен център - място, където история, природа и съвременност се преплитат в полза на гражданите.

Двамата обсъдиха конкретни стъпки за развитие на парка – от подобрения в инфраструктурата и нови обществени събития, до инициативи за популяризиране на „Врана" като символ на модерна София, която съхранява и почита своето наследство.

„Парк „Врана" е жива връзка между миналото и бъдещето на столицата. Наш дълг е да го съхраним, но и да го развием - като дом на културата, знанието и обществеността", подчерта областният управител Стефан Арсов.

Симеон Сакскобурготски приветства плановете на областна администрация и подчерта готовността си за активно съдействие. Той изрази увереност, че „Врана" е повече от парк – тя е дух, история и символ на София - чието бъдеще е в добрите ръце на институция, който ясно вижда потенциала ѝ. Парк „Врана" има особена историческа и сантиментална стойност за царя, тъй като е създаден именно от неговия дядо – цар Фердинанд I.

Други от От страната и света

КЗП временно затвори два хотела и ресторант заради нарушения

Комисията за защита на потребителите взе решение за налагане на принудителни административни мерки по Закона за туризма, с които временно се преустановява дейността на три туристически обекта – два

Държавата и бизнесът синхронизират действията си за успешен летен туристически сезон

Министерството на туризма обсъди с представители на браншови организации, на летищните оператори и Комисията за защита на потребителите (КЗП) подготовката за летния сезон на фона на усложнената

Непълнолетен блъсна 17-годишен пешеходец в Луковит

Неправоспособен и непълнолетен водач е блъснал 17-годишен пешеходец в Луковит, съобщиха от Областната дирекция (ОД) на МВР в Ловеч. На 22 март, около 1:00 ч

Почина жената, пострадала при инцидент край гара Руйно

Жена е починала в Многопрофилната болница за активно лечение в Силистра след тежък инцидент на железопътните релси в района на гара Руйно, при преминаване на пътническия влак по линията Силистра –

Наградиха ученичката, която върна забравената пенсия на 90-годишен мъж във Варненско

13-годишната ученичка, която намери забравен портфейл с 400 евро и го предаде непокътнат, беше наградена днес от служители на МВР. Парите били пенсията на 90-годишен мъж от вълчидолското село Стефан

>