Заловиха двама куриери, отмъкнали от пенсионерки в Хисаря и Пловдив огромни суми

21.08.2025 16:50 24 часа Пловдив онлайн
Банкноти

Двама куриери, единият от които сириец, са задържани след крупни измами на пенсионерки от Пловдив и Хисаря, съобщава полицията. И в двата случая потърпевшите са над 70-годишна възраст, въведени в заблуда по класическия сценарий за съдействие на полицията при залавяне на телефонни измамници.

В неделя в мрежите на извършителите попаднала жителка на Хисаря, която след разговор с мним служител на МВР предала сумата от 46 хиляди лева на непознат, дошъл пред дома й. Три дни по-късно усилените оперативни и издирвателни действия насочили разследващите към 75-годишния куриер, а при задържането му е намерена и иззета малка част от парите, които той си бил отделил като комисионна.

Друга жена на 79 години от Пловдив пък била завлечена от сириец с шведско гражданство, на когото хвърлила през терасата си в квартал "Гагарин" пакет с над 5000 лева, 11 600 канадски долара и 4700 британски лири. В резултат на създадената незабавна организация още същия ден в полицейския арест бил отведен 63-годишният мъж, влязъл в ролята на посредник в телефонната измама, а от него е иззето съдържанието на пакета.
Прокуратурата е повдигнала обвинение на сириеца с шведско гражданство и го е задържала за 72 часа.

Други от От Пловдив

Мъж на мотопед се удари в стълб до моста на бул. "Васил Априлов" в Пловдив (Обновена)

Мъж на мотопед се е ударил в стълб на моста на бул. "Васил Априлов" в Пловдив, съобщиха пред "24 часа" очевидци. Инцидентът е станал малко по-рано днес

Блъснатото в Пловдив момче на тротинетка е на 15, с тежка черепно-мозъчна травма е

84-годишният шофьор му отнел предимството Момчето на тротинетка, блъснато по-рано днес до Бетонния мост в Пловдив, е на 15 години, научи "24 часа. Шофьорът на колата, която го е ударила, е на 84

Пловдивският депутат Асен Василев сред първите със сътрудници в парламента

От парламентарните групи само "Демократична България" има съветник  - Антоанета Цонева Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев, който този път стана депутат от Пловдив, е от първите

Блъснаха момче с тротинетка на бул. "Македония" в Пловдив

Момче на тротинетка е било блъснато от водач на бул. "Македония" в Кючука, научи "24 часа". По първоначална информация инцидентът е станал около 14,30 часа

Вижте как Пловдив чества 6 май

С тържествен водосвет и концерт Пловдив ще отбележи 6 май - Деня на храбростта и празник на Българската армия. Честванията ще започнат в 10 ч. и ще се проведат на площад "Централен"

>