Вижте къщата с жестокото убийство на полицейската жена в Първомай (Снимки)

18.08.2025 15:15 24 часа Пловдив онлайн
Къщата, в която е станало убийството на Димитрина Грозева в първомайския квартал "Дебър".
Полицаи извършват разследвания в дома на убитата полицейска съпруга.

Съседи изключват екзекуцията да е  заради мъжа й, защото като полицай той не се заяждал с хората

В абсолютен шок са съседите на убитата Димитрина Грозева, съпруга на полицая от Първомай Здравко Грозев. По думите им тя е намушкана във врата и от кръвозагуба е издъхнала. Хората гадаят каква е причината, за да се стигне до екзекуцията на "тази иначе добра жена". Тя е на 43 г. и работи като счетоводител в детската градина в кв. "Дебър".

Синът й открива безжизненото тяло на майка си около 2 часа през нощта, прибирайки се вкъщи. В това време баща му бил дежурен в Районното управление в Първомай.

"Не е за вярване", каза жена от кв. "Дебър" пред "24 часа". Хората се питат каква е причината. Те изтъкват, че семейството е състоятелно. Бащата на Дида бил майстор на покриви и изкарвал добри пари. Тя и съпругът й работят, но в същото време имат две големи деца - синът е на 18 г., а дъщерята е студентка.

"Като човек Дида е много скромна и добра. Никога не е създавала проблеми. Не можем да допуснем, че някой й е имал зъб, за да посегне на живота й", казват дебърци.

Те изключват екзекуцията да е и заради мъжа й, защото като полицай той не се заяждал с хората.

Една от версиите, по които се работи, е обир. Извършителят бил с качулка, който, излизайки посред нощ от дома на жертвата, е побегнал към реката.

От прокуратурата съобщиха, че се води разследване. Сигналът за откритата мъртва жена е подаден в ранните часове на тел. 112. От полицията и прокуратурата на този етап отказват подробности. И твърдят, че се работи по горещи следи.                                                                                                                                                                                                      

Други от Регион

Осъдиха бивш военен от Смилян, ударил се с колата си в скат с близо 4 промила

Магистратите в Пловдив му дадоха условно наказание, остава без книжка за година и половина 27-годишен бивш военен, вече уволнен от армията, призна вината си за катастрофа край родното му село Смилян

Тийнейджъри откраднаха кола в Стрелча и катастрофираха

Трима тийнейджъри са откраднали чужд автомобил в град Стрелча и са претърпели пътен инцидент, след което са изоставили колата. Това съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик

Задържаха четирима шофьори с положителен тест за алкохол в Пловдив и областта през уикенда

Четирима пияни водачи са били задържани в полицията през почивните дни. При единия от мъжете пробата с дрегер отчела наличие на 1,25 промила алкохол, а при останалите трима – над 2 на хиляда

18-годишен отиде на гости в Куртово Конаре и потроши прозорец след скандал

Служители на Районното в Стамболийски били изпратени в село Куртово Конаре по сигнал от телефон 112 за възникнал битов скандал в село Куртово Конаре в първите минути на съботния ден

Новият телескоп на Рожен отваря прозорец към по-дълбоката Вселена

Модерният 80-сантиметров уред ще позволи наблюдения на по-слаби обекти и дистанционна работа при екстремни условия Националната астрономическа обсерватория "Рожен" прави важна крачка напред в своето

>