Британската принцеса Ан навърши 75 години

15.08.2025 08:16
Снимка: Ройтерс

Британската принцеса Ан навършва днес 75 години, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.

Принцесата е единствената дъщеря на покойната кралица Елизабет Втора. Тя е второто й дете след крал Чарлз Трети. Принцеса Ан е родена през 1950 г., две години след Чарлз и две години преди майка й да се възкачи на британския престол.

Принцесата ще отпразнува рождения си ден без шумотевица. По повод на празника обаче Бъкингамският дворец публикува нова снимка на Ан, която често пъти е дефинирана като най-усърдно работещия член на британското кралско семейство.

Принцеса Ан е известна с прямостта си, напомняща на баща й, покойния принц Филип.

Тя е адмирирана и заради постиженията си като състезател по конни спортове. Принцесата беше част от британския олимпийски тип на игрите в Монреал през 1976 г.

Тя води кампании за редица национални и международни благотворителни инициативи.

Допитване на ЮГав показа, че Ан е третият най-популярен член на британското кралско семейство, след принц Уилям и съпругата му Кейт. 70 процента от британците гледат с добро око на Ан.

През 1974 г. принцесата оцелява при опит за отвличане в района на Бъкингамския дворец. По време на инцидента тя запазва хладнокръвие и после споделя, че това е било благодарение на ездата, научила я да очаква неочакваното.

Миналата година принцесата прекара пет нощи в болница след сътресение на мозъка при инцидент с кон, но се върна на работа три седмици след това.

Други от Възход и падение

Пръстен пред хеликоптер за диамантеното момиче Стефани Кирякова (Снимки)

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Стефани Кирякова се е сгодила. Това стана ясно от нейна публикация във фейсбук.                         "Официално съм в ерата на годеницата. Сгодих се в Стокхолм

Изкуствен интелект връща Вал Килмър на екран години след смъртта му

Филм, създаден с помощта на изкуствен интелект, ще върне на екран Вал Килмър години след смъртта му. Продукцията As Deep as the Grave ("Дълбоко като гроба") използва генеративен изкуствен интелект

Ицко Финци показа рисунка на 8-годишната си дъщеря

Актьорът Ицко Финци се похвали в социалните мрежи с рисунка на 8-годишната си дъщеря Матилда.  Миналата година дъщерята на Финци представи някои от рисунките си на изложба в столична галерия

Владо Карамазов пак водещ на "Трейтърс"

"Всичко започва отново! Наистина съм щастлив, че за втори път ще мога да наблюдавам тази страхотна игра от първият ред. Кои ли ще са новите предатели? Нямам търпение да разбера"

Netflix е все по-близо до прекратяване на сделката си с Принц Хари и Меган Маркъл

Стрийминг гигантът Netflix е все по-близо до това да прекрати партньорството си с Меган Маркъл и принц Хари, след години на колебливи резултати, напрежение зад кулисите и разминавания в очакванията

>