С година условно се размина мъж, задигнал бус от Цалапица и го зарязал блъснат в асеновградско село

08.08.2025 21:30 Никола Михайлов
Районният съд в Асеновград.

Направил го пиян, не искал да присвои превозното средство, а само да го ползва

12-месечна условна присъда договори 38-годишен мъж за кражбата на бус "Форд Транзит". Той е признал вината си пред Районния съд в Асеновград, а магистратите са одобрили споразумението. Изпитателният срок на наказанието е 3 г. 

На 29 октомври м.г. товарният автомобил изчезнал от улицата в Цалапица, където бил паркиран. В хода на разследването още същия ден полицаи го открили изоставен и блъснат в асеновградското село Избеглии. Щетите от произшествието били на стойност 5274 лв. 

Още същият ден извършителят е бил установен и задържан. Престъплението извършил в пияно състояние. Не е искал да отнеме буса за себе си, а само да го ползва. Мъжът няма предишни криминални прояви, без образование е и работи на частно в сферата на строителството. Щетите по форда са възстановени, сега трябва да плати и 754,30 лв. разноски. 

Решението на асеновградския съд, с което споразумението е одобрено, е окончателно и не подлежи на обжалване и протест.

Други от Регион

Пенсионерка в болница с травма след спор с по-млада съседка в Първомай

Възрастна жителка на Първомай се озова в болница със счупена ръка след спор с по-млада съседка. Сигналът в полицията е подаден снощи към 18 часа. Пенсионерката получила травмата по време на

Кола блъсна 13-годишна в асеновградско село, движела се по платното

Влекач с полуремарке се заби в дърво на пътя за Смолян  13-годишно момиче е в болница, след като лек автомобил „Фолксваген" го блъсна в асеновградското село Тополово

Откриха убит от бракониери елен край Момчилград

Разследване за незаконно убит едър дивеч е започнато в Районното управление в Момчилград, след като в землището на града е открит мъртъв елен с огнестрелна рана

Привърженици на ДПС-НН в Асеновград: Помним им пачките и пуделите. Този път няма да стане! (Снимки)

Не се стъписвайте от ПП–ДБ, видяхме ги как управляват, заяви пред стотици привърженици Калин Стоянов Възгласи "Не на омразата" озвучиха митинга на ДПС-Ново начало пред читалището в Асеновград

Привърженици на ДПС – Ново начало се събраха на площад „Свобода“ в Смолян (Снимки)

Привърженици и симпатизанти на ДПС – Ново начало от цялата област Смолян се събраха на площад „Свобода" в Смолян, за да участват в митинг под надслов „Не на омразата"

>