Огънят в Сакар е обхванал 20 000 дка, възможна е евакуация на хората от Доситеево

06.08.2025 08:39
Директорът на пожарната в Хасково Митко Чакалов Кадър: bTV

Борбата с пожара в Сакар продължава. Той застрашава село Доситеево, където хората са предупредени за предстояща евакуация. Огънят е обхванал площ от 20 000 декара, но фронтът над селото почти напълно е затихнал. Това заяви директорът на пожарната в Хасково.

Засегнатата площ обхваща горски масиви, сухи треви и храсти. В гасенето участват 16 пожарни екипа с над 60 огнеборци, 29 единици техника, включително два булдозера. На терен има и представители на горските стопанства, земеделци и доброволци.

„За да сме сигурни правим една просека, която да го възпрепятства, ако днес вятърът се усили и се възобнови", каза Митко Чакалов, директор на пожарната в Хасково, пред bTV.

Вчера в борбата с огнената стихия се включи помощ по въздух – военнослужещи от Военновъздушните сили с два вертолета „Кугар", очаква се те да помогнат и днес.

Частично бедствено положение е обявено за селата Доситеево, Изворово и Коларово и местността Радинчево, каза кметът на Харманли Мария Киркова.

Други от От страната и света

Шведската централна банка запази лихвата на 1,75 на сто

Централната банка на Швеция („Риксбанк"/Riksbank) остави основния си лихвен процент без промяна на равнище от 1,75 на сто, като посочи, че макар рисковете от по-висока инфлация да са се увеличили

Шофьор с отнета книжка и пиян подкара камион без табели

47-годишен водач от пазарджишкото село Овчеполци стана рекордьор по извършени нарушения и престъпления само за минути. На улица в съседното село Пищигово той бил спрян за проверка

Изграждат две нови улици и паркинг със 105 места във Велико Търново

Две улици и обществен паркинг със 105 места се изграждат край новата детска градина „Болярчета" в кв. „Картала", съобщи кметът на община Велико Търново инж. Даниел Панов във фейсбук

Шофьорка блъсна на пешеходна пътека в Габрово 13-годишно момиче

48-годишна шофьорка блъсна 13-годишно момиче в Габрово, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал 5 май на пешеходна пътека на ул. "Скобелевска". Водачката е спряла, за да пропусне двама пешеходци

Младеж намушка с нож в корема свой опонент във велинградско село

Двама братя са задържани заради спречкване, завършило с намушкване. Случката се разиграла във велинградското село Света Петка., съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав

>