Хванаха водача, качил на люка на джипа си 4-годишно дете в Пловдив

01.08.2025 16:17 24 часа Пловдив онлайн
Детето е снимано върху джипа на кръстовище, а от другата страна е Първо районно управление. Снимка: Фейсбук

Той е чужденец и е баща на момчето, уведомена е прокуратурата

Установен е водачът на джипа, от чийто люк се бе показало малко дете, докато колата е в движение, съобщиха от дирекцията на МВР в Пловдив. 

Проверката е била предприета от служители на сектор „Пътна полиция" във връзка с публикувани кадри в социалните мрежи. От тях се вижда как дете се е качило на люка на джип, който се движи. Изяснено е, че опасната ситуация е възникнала на ул. „Македония" в Пловдив около 22 ч. на 28 юли т. г., а въпросния автомобил управлявал 37-годишен чужденец с разрешение за постоянно пребиваване на територията на Република България.

Вчера на мъжа е съставен акт за установеното административно нарушение -  че не е взел необходимите мерки да превозва 4-годишното си дете в колата. Материалите по преписката са изпратени в Първо РУ по териториална компетентност, уведомена е и Районната прокуратура.

Други от От Пловдив

Големи компании идват в Пловдив, ще предлагат стажове на студенти

Посетителите ще имат възможност да подадат автобиографиите си Водещи компании от различни браншове идват в Пловдив, за да представят своите стажантски програми и свободни позиции

Радев се появи в Пловдив за половин час, откри кампанията с думите "Няма сила, която да ни пречупи" и си тръгна (Снимки, видео)

Тези битки осмислят живота ни, заяви водачът на "Прогресивна България"  Не повече от половин час продължи присъствието на лидера на "Прогресивна България" Румен Радев в пловдивската зала "Сила"

С условна се разминаха двама румънци, задигнали 4141 евро от пловдивчанин

Прекарали близо 2 месеца зад решетките, след което си признали и сключили споразумение с прокуратурата Условни присъди договориха румънските граждани Аурелиа-Лиоара Йонеску и Йон Орбу

Взеха книжката на пловдивчанка, карала служебна кола с прекратена регистрация в София

Жената има болно дете и често й се налага да шофира в грижите за него Пловдивчанка, работещ като дистрибутор, остана без книжка, след като беше засечена да кара служебна кола с прекратена

Пловдивската полиция профилактично провери 128 лица от криминалния контингент преди изборите

Униформени влязоха в магазини, барове, автосервизи, пунктове за метали, заложни къщи и офиси за бързи кредити 14 са арестуваните след вчерашната мащабна акция в областта Със 128 лица от криминалния

>