Гроб под каменни плочи откриха в Хераклея Синтика (Видео)

29.07.2025 14:51 Тони Маскръчка
Втората статуя, намерена миналото лято при разкопките на античния град Хераклея Синтика е напълно реставрирана. СНИМКИ: Историческия музей в Петрич.

Непокътнат гроб под масивни каменни плочи започнаха да разкриват археолозите под ръководството на проф. д-р Людмил Вагалински в Западния некропол на античния град Хераклея Синтика, край Петрич.

Гробът е в самия край на зоната, обект на спасителните разкопки. Заради местоположението му ще е много трудно да се работи, съобщава Археология Булгарика.

Други от От страната и света

МЕЧ: Правителството не беше свалено от опозицията, а от гражданите по улиците

Всички лидери на партии, които твърдят, че са опозиционни, трябва да кажат, че правителството не беше свалено от опозицията. То беше свалено от хилядите граждани

Борисов: За да не ни заличат, призовах за тази оставка днес (Видео)

Отсега казвам - никакво преформатиране няма да има, отсече той "То има една ирония на съдбата. Царят и Първанов ни вкараха в ЕС и НАТО. ГЕРБ вкара държавата в Шенген и еврозоната

Правозащитна организация: В Димитровград има високи нива на замърсяване на въздуха

В Димитровград има обезпокоително високи нива на замърсяване на въздуха, особено опасни за децата. Това сочи доклад на международната правозащитна организация "Human Rights Watch"

Варненският съд потвърди 200 000 лв. парична гаранция на Благомир Коцев

Варненският апелативен съд потвърди размера на паричната гаранция на кмета на Варна Благомир Коцев - 200 000 лева. Предишната инстанция - Варненският окръжен съд измени мярката за неотклонение на

Очаквано. Конституционният съд прекрати делото за процедурата за избор на главен прокурор

Очаквано Конституционият съд прекрати делото за процедурата за избор на главен прокурор. Това става, след като преди десетина дни и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов оттегли жалбата

>