Росен Желязков за Радев: Няма да коментирам от Кишинев пловдивски сказки

28.07.2025 12:48

Няма да коментирам от Кишинев пловдивски сказки. Това заяви премиерът Росен Желязков от Молдова относно критиките на държавния глава.

"Призовавам управляващите да излязат от режим на говорене за хората и най-сетне да направят нещо за хората, не само за гасенето на пожари, а и заради липсата на вода в определени райони в страната", каза президентът Румен Радев от Пловдив в неделя.

Радев избута МВР да посрещне първия чужд хеликоптер, отбеляза сайтът "Сега" и разказа как президентът се "наредил" в Пловдив да посрещне първия от чуждите хеликоптери, които ЕС изпраща на помощ за борба със стотиците пожари, обхванали България в незапомнените жеги.

"В постоянна комуникация сме с щаба, новините по отношение на информацията по развитие на обстановката, по мои указания се дава само и единствено от Щаба, всички други информации, дезинформации, коментари и политиканстване няма да ги коментирам от Молдова", каза министър-председателят относно пожарите.

Той заяви, че днес е имал много важна среща с президента Мая Санду. "В навечерието на изборите и с председателя на парламента Игор Гросу споделяме един и същи виждания за начина, по който Кремъл въздейства с демократичните процеси", каза премиерът.

Други от От страната и света

Джордж Клуни избра смисъла пред славата

Един от последните истински киноджентълмени напуска Холивуд, за да се отдаде на стойностни каузи и проекти Имаше време, когато не можеше да си представим Холивуд без Джордж Клуни

Кметът на "Младост" обясни откъде са парите му: Дарени са от моите родители преди да бъда избран за кмет

Кметът на столичния район "Младост" Ивайло Кукурин излезе с официална позиция, след като в последните дни в публичното пространство се разпространяват твърдения, че през 2024 и 2025 г

Педиатър е обвинен за 130 сексуални престъпления с деца в Германия

Педиатър в болница край Берлин беше обвинен в 130 случая на сексуални престъпления, включително в сериозни сексуални злоупотреби с деца и изнасилване. Според прокуратурата много от случаите са били

Свалят НСО на Борисов и Пеевски, те - спокойни, че не са под заплаха (Обзор)

Още през декември лидерът на ДПС е настоял за преоценка на необходимостта от държавна охрана Тома Биков призна, че преди 2 седмици е била заплашена сигурността на председателя на ГЕРБ НСО повече

20 от новите областни управители с премиери, сред тях журналист и депутат (Обзор)

Правителството попълва втория ешелон с бивши кадри на служебните кабинети На шестия ден от управлението си правителството на Румен Радев смени всички областни управители

>