Ози Озбърн и "Блек Сабат" се завърнаха в британските музикални класации

26.07.2025 11:53
Последният концерт на Ози Озбърн / кадри: Инстаграм

Музикалните продукции на Ози Озбърн и неговата група "Блек Сабат" се завърнаха в британските класации след новината за кончината на звездата на хеви метъла, предаде ДПА, цитирана от БТА.

Хитът Paranoid на "Блек Сабат", който през 1970 г. достигна четвърто място в чарта, се завърна в топ 40 (на 32-ро място) за първи път от почти 45 години, съобщи официалната компания, която следи продажбите и съставя чартовете.

76-годишният Озбърн почина на 22 юли, а The Ultimate Collection на "Блек Сабат" се завърна в класацията за албуми, изкачвайки се с цели 129 места до 22-ра позиция.

Това е една от шестте продукции на "Блек Сабат" и Озбърн в класацията тази седмица. Албумът Paranoid на "Блек Сабат" от 1970 г. е на номер 52, колекцията с хитове на Ози Озбърн от 2014 г., озаглавена Memoirs Of A Madman, заема на 60-о място, Prince Of Darkness е на 71-во място и Mob Rules на групата се позиционира на 107-а позиция.

Канадският певец Джъстин Бийбър реализира осмия си сингъл номер едно във Великобритания - Daisies, който е първият му номер едно от шест години насам.

Първенецът от миналата седмица - Dior, на Ем Кей, известен като Марк Кинчън, с участието на певицата и авторка на песни Кристал, слиза на второ място, докато американският изпълнител Алекс Уорън е на трето място с Eternity.

Анимацията KPop Demon Hunters на платформата Нетфликс продължава да прави впечатление, като три от песните му се класират в топ 20, отбелязва ДПА. Сингълът Golden е на четвърто място в класацията. Американската певица Сабрина Карпентър заема пето място с хита си Manchild.

Групата "Оейзис" продължава да доминират в британските класации, докато е на турне, след като обяви, че се събира. Сингълът Wonderwall, издаден през 1995 г., се завърна в класацията на 27-о място, присъединявайки се към другите хитове Don't Look Back in Anger на 22-ро място и Live Forever на 23-та позиция. Групата има и три албума в челната петица на британския чарта Time Flies... 1994-2009 е на трето място, (What's The Story) Morning Glory? е четвърти, а Definitely Maybe заема пето място.

Начело в класацията за албуми е You'll Be Alright, Kid на Алекс Уорън – първата му продукция, достигнала номер едно във Великобритания, отбелязва ДПА. На второ място е американският рапър Тайлър Дъ Криейтър с Don't Tap The Glass.

Други от Възход и падение

Елена Кумбиева: деликатна, уважаваща, човечна - формулата ѝ за успешен мениджър в здравеопазването

Днес празнува един от най-успелите мениджъри на болнични заведения у нас - Елена Кумбиева. Една жена, която не може да бъде забравена, дори да си имал с нея само една среща

На 10 април рожден ден имат

Елена Кумбиева, управител на очна клиника VISION Мустафа Чаушев, певец Д-р Десислава Йончева, началник на Отделение по неонатология в МБАЛ “Бургасмед” Людмила Филипова, писателка Себихан Мехмед

Стиховете на Христо Фотев в най-чист вид, пригласят им кънки, режещи леда

С "Кораб в сърцето" Диана Добрева представи нов жанр - театър с актьори, фигурно пързаляне и въздушна акробатика Представление от напълно нов жанр, в което публиката в зала 1 на НДК стана свидетел и

Стискайте палци за "Бангаранга", а как подскачахме на “Чунга-Чанга”!

На “Евровизия” ще пеем за бунт, хаос, купон, а съветската песничка, която учихме и в клас, показваше щастлив остров, на който има слънце и плодове през цялата година Песента на Дара “Бангаранга”

Младостта му никога не си отиде: емоционално сбогуване с Михаил Белчев (Обзор)

С всеки свой стих, с всеки своя акорд ни казваше колко е хубаво да се живее, каза президентът Илияна Йотова на поклонението Богдана Карадочева, Орлин Горанов

>