Президентът ще удостои с почетни плакети тенисистите Иван Иванов и Александър Василев

19.07.2025 10:33
Румен Радев

Президентът Румен Радев ще удостои с почетни плакети тенисистите Иван Иванов и Александър Василев, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Церемонията ще се състои на 21 юли (понеделник) от 12:00 часа в Гербовата зала на президентската институция.

Спортистите Иван Иванов и Александър Василев са шампион и полуфиналист от тазгодишното издание на юношеския тенис турнир „Уимбълдън".

Иван Иванов стана шампион на сингъл при юношите на Откритото първенство на Великобритания по тенис, като печели трофея 17 години след Григор Димитров. Александър Василев стана вторият български тенисист, който достига до четвъртфиналите на сингъл при юношите на "Уимбълдън".

Други от От страната и света

Армията е усилила въздушната охрана, а службите следят да няма “румънски сценарий” на вота (Обзор)

И вторият Съвет по сигурност заключи, че не сме пряко застрашени. Този път партиите поканени в МС, но не останаха доволни България не е застрашена директно от военните действия и не е страна в

Ердоган към Макрон: Турция полага усилия за дипломация и връщане към преговорите с Иран

Турският президент Реджеп Ердоган заяви в телефонен разговор с френския президент Еманюел Макрон, че страната му приема с тъга новините за цивилни жертви

42% по-малко цапащи коли тази зима в центъра на София, но нарушители пак влизали - 130 хил. (Обзор)

Наполовина спаднали дните с превишение на нормите за фини прахови частици 130 000 нарушения на забраната за цапащи автомобили да навлизат в малкия ринг в София са регистрирани от 1 декември 2025 г

В първия ден на новия шеф на ГДБОП арестуваха негов подчинен, обещал да прекрати преписка (Обзор)

Задържаха и сводниците Калашниците Полицай от дирекция “Киберпрестъпност” на ГДБОП бе арестуван за корупция в първия ден на новия шеф на антимафиотите Мартин Златков

Теодора Георгиева се прибира в София, вътрешният министър й назначил охрана

Тази вечер с полет от Люксембург се прибира Теодора Георгиева, която бе отстранена от Европейската прокуратура за сериозни нарушения, съобщава "Гласове"

>