Съветници настояват община Пловдив да поиска от държавата имоти в кв. "Гладно поле"

16.07.2025 09:55 24 часа Пловдив онлайн
Община Пловдив

Виждат там нови улици и паркове

Съветници от ПП-ДБ и "Независими за Пловдив" внесоха предложения общината да поиска държавата да й прехвърли безвъзмездно имоти в кв. "Гладно поле". Става дума за част от терените с т. нар. отпаднала необходимост, обявени за продажба.

От ПП-ДБ предлагат градската управа да придобие 4 терена  с обща площ над 30 000 кв. м, разположени в зоната между ЖР „Тракия", бул. „Освобождение" и ул. „Ген. Радко Димитриев", които според тях са от ключово значение за бъдещото развитие на социална инфраструктура, паркове, културни и спортни пространства. „На държавата тези имоти може да са ненужни, но за нас, пловдивчани, те са шанс да осигурим пространства за децата, за култура, за спорт и за зелени площи", мотивират се съветниците.

Подобно е предложението на новата група в местния парламент - "Независими за Пловдив". То е за 3 имота в "Гладно поле". "Два от терените са предвидени в годишната програма на община Пловдив за изграждане на улична мрежа, необходима за развитието на квартала и подобряване на транспортната свързаност. Третият  е подходящ за нов парк или озеленена зона с обществено предназначение, предвид недостига на зелени площи в района", обясняват те.

Преди месец бившият кмет Здравко Димитров призова сегашния градоначалник да поиска от държавата военните имоти в същия квартал. Костадин Димитров декларира готовност да го направи. 

Други от От Пловдив

Веселин Хаджиев е новият зам.-шеф на Апелативния съд в Пловдив, поема наказателното отделение

На тържествена церемония пред всички съдии и служители от Апелативния съд в Пловдив магистратът Веселин Хаджиев встъпи в длъжност като "заместник–председател" и ръководител на "Наказателно отделение"

Просветният министър: Масови родителски срещи в сряда вечер? Пълна лъжа!

Спрете да правите политика на гърба на системата на образованието, призова Красимир Вълчев Часове по-рано депутатът от Пловдив Манол Пейков алармира на стената си

И Апелативният съд поряза бившия районен кмет Ральо Ралев, който иска 200 000 лв. за ареста си

Твърди, че тогавашният градоначалник Иван Тотев му се обадил половин час преди задържането, попитал го пътува ли вече за София Бившият кмет на пловдивския район "Северен" Ральо Ралев загуби и в

Търсят директор за голяма професионална гимназия в Пловдив

Документи се подават до 10 декември Конкурс за временно изпълняващ длъжността директор на Професионална гимназия по машиностроене в Пловдив обяви Регионалното управление на образованието в града

Окончателно: 8 г. затвор за бизнесмена от Ардино, убил двама души при катастрофа край Пловдив

Аднан Юсеинов вече е задържан Бизнесменът от Ардино Аднан Юсеинов, който на на 12 декември 2022 г. на път към Пловдив се блъсна челно в такси и двамата души в него загинаха

>