Щракнаха в пловдивския съд белезниците на бившия футболист Дани Кики, ще го екстрадират (Снимки, видео)

04.07.2025 10:29 24 часа Пловдив онлайн
Бившият футболист беше задържан в залата.
Дани Кики в съда в Пловдив

Обвинен е в отвличане и изнудване, предаваме го на Германия

"Спрямо мен обвиненията са фантастични неща. Абсурд." Така бившият футболист на Локо (Пд) Дани Кики коментира обвиненията срещу него, че заедно с ексиграча на "Ботев" Димитър Витанов и един германец са отвлекли немец и чрез побой и заплахи му поискали 1 000 000 евро. След това го завели в банка в Люксембург, където потърпевшият намерил начин да се оплаче, и другите участници били задържани. Кики успял да се върне у нас, а няколко месеца по-късно вече имаше европейска заповед за арест, но пловдивският съд отказа изпълнението ѝ, тъй като нямаше гаранции, че при евентуална присъда футболистът ще бъде върнат в страната ни.

Магистратите са получили нова заповед, този път с гаранции, и след като никоя от страните не възрази, Дани Кики беше задържан в залата и ще бъде екстрадиран.

"Надявам се, че до 10-15 дни ще сте в Германия, за да се изясни всичко", каза съдия Иван Бонев.  Решението на Окръжния съд е окончателно.

"Моят подзащитен дава съгласие, не го е оттеглил в законовия срок и това е неговото желание", уточни в залата адвокат Ивайло Вражилов.

Прокурор Галина Андреева обясни след заседанието, че в Германия производството срещу тримата участници се води отделно. Срещу Димитър Витанов, който е сочен за организатор на схемата, било по-напреднало и вчера трябвало да има заседание, но не е ясно какво се е случило.

Други от От Пловдив

Спокойна е епидемичната обстановка в Пловдив и региона преди празниците

Потвърдени случаи на COVID - 19 също няма Не се наблюдава ръст на заболеваемостта, а няма и данни за сериозно разпространение на респираторни вируси. Това съобщи пред "24 часа" директорът на РЗИ -

Труп на мъж е открит в пловдивски квартал

Труп на възрастен мъж е открит в изоставена постройка в пловдивския квартал "Кършияка", научи "24 часа". По първоначални данни той е водил скитнически начин на живот

Мотористи от Пловдив ще зарадват деца в домове за Коледа

Коледна благотворителна мото обиколка с цел посещение на домове за деца в неравностойно положение ще се проведе в събота, 20 декември в Пловдив, съобщават от общинското предприятие "Организация и

Галя Константинова получи плакет "Пресаташе № 1" при раздялата си с Окръжния съд в Пловдив

Досегашният пиар на Окръжния съд в Пловдив Галя Константинова получи плакет "Пресаташе № 1" и стана първата, удостоена с подобно признание. Това съобщи председателката на окръжните магистрати в

Собственикът на АГ болница "Селена" разжалвал основателя, после взел милионите (Обновена)

Помагала му бившата му жена, както и негов близък Арестуваният Николай Йорданов, собственик на АГ болница "Селена", освободил основателя на здравното заведение д-р Ангел Ставрев като управител на 2

>