Черната пантера е вече в Гюргево, Румъния - видели я два пъти в околностите на града

30.06.2025 14:31
Далечни любителски кадри на предполагаемия хищник край Шумен Кадър: Ютуб/Телевизия Шумен

Властите в Гюргево, полиция и жандармеристи разследват два сигнала в Гюргево за животно, наподобяващо черна пантера, в Румъния.

Инспекторатът на жандармерията на окръг Гюргево е излязъл с официално съобщение, в което дава информация по случая, пише RuseMedia.

„На 29 юни в 15:55 ч. полицията в община Гюргево е уведомена чрез обаждане на 112 от мъж, относно факта, че в района на Пуйени той е забелязал следи от диво животно, вероятно пантера, изчезнала от Република България. Въз основа на съобщението полицията е отишла на място, но в района не е установено наличието на диво животно и проверките са продължили. В последствие, в нощта на 29 срещу 30 юни, е получено обаждане на 112 относно факта, че в района на Истру, в община Гюргево, е наблюдавано въпросното животно", се посочва в прессъобщението.

При пристигането си на мястото, жандармеристите са установили, че описаното от обаждащия се животно не е в района. Същевременно не са открити други следи или улики.

Екипът на жандармерията е продължил да извършва дейности за осигуряване на реда и мерките за защита в района до 09:00 часа. Дейностите по проверка и наблюдение в близките райони са постоянни.

От полицията в Гюргево препоръчват на гражданите в подобни ситуации да се обадят на единния телефон за спешни случаи 112, да не се опитват да се намесват, за да не изложат на риск собствения си живот, и да следват препоръките на органите на реда.

Местните медии коментират, че черната пантера се издирва повече от седмица от властите в България, съобщава БТА. Телевизия Антена 3 отбелязва, че българските власти са наложили като предпазна мярка пълна и безсрочна забрана за достъп до Природен парк "Шуменското плато".

Сигналът за животното беше подаден от жител на Шумен на 20 юни.

Други от От страната и света

ЕС е предложил на Турция да се присъедини към Единната зона за плащания в евро

Миналия месец Европейският съюз е предложил на Турция да се присъедини към Единната зона за плащания в евро (SEPA), за да подсили икономическата си интеграция и да намали разходите за изпращане на

Падна джакпот №2 в тотото, някой взе 5,78 млн. евро в София

България има своя нов милионер от тотото. В тираж 21 на играта "6 от 49" някой удари печалба от 5 778 403 евро. Фишът на стойност около 41 евро с абонамент за 5 тиража е пуснат в пункт в "Младост" 2

Георги Иванов отрече странна новина от Сърбия за нов треньор на националния

Президентът на БФС Георги Иванов-Гонзо отрече много странна информация, която се появи в Сърбия. Медия от западната ни съседка написа, че техен сънародник ще поеме националния ни отбор

От 3 магазина Стара Загора иззеха списъци с имена и парични суми

В три търговски обекта в Стара Загора са намерени и иззети списъци с имена и парични суми. Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Стара Загора

Румен Радев обяви цел: 2/3 мнозинство да смени ВСС, но се съмнява да го постигне

С изкуствен интелект "Прогресивна България" ще анализира обществени поръчки Румен Радев обяви, че е възложил на икономическия екип да предложи "нов радикален подход за контрол на публичните финанси

>