Много пиян тийнейджър се блъсна с кола в ограда в Пазарджик

27.06.2025 12:21 Диана Варникова
Дрегер

Дрегерът показал 2,18 промила, автомобилът му е иззет

Само за два дни втори 18-годишен младеж от Пазарджик, седнал за волана на кола след солидна употреба на алкохол, предизвика катастрофа.

Тази нощ на улица в Пазарджик 18-годишен пазарджиклия, сериозно подпийнал, загубил управление над „Фолксваген"-а си, съобщи говорителят на местната Областна полицейска дирекция Мирослав Стоянов. Возилото напуснало платното и се озовало в предпазна метална ограда. На мястото пристигнал автопатрул на сектор „Пътна полиция" , който тествал мъжа с дрегер. Уредът отчел 2.18 промила концентрация на алкохол. Водачът е задържан в ареста на полицейското управление в Пазарджик , а автомобилът му е иззет. Спрямо него е образувано бързо производство под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.

Това е втори случай на пиян тийнейджър, шофирал автомобил в Пазарджик, след като преди два дни в близкото село Хаджиево негов връстник се ударил в паркирана кола. Нарушителят също бил поз въздействието на чашката, преди да седне на шофьорската седалка.

Други от Регион

Проверка на МОН: Учител е упражнявал системен тормоз върху самоубилия се 18-годишен Билгин

Момчето търпяло нападки, лични обиди и заплахи. Постоянно се оплакваше от госпожата по английски, казва майката Учителката и съпругът й - преподавател в същото училище, да бъдат преместени

Пиян доброволец в дом за възрастни в Асеновградско нападна управителя и заплаши да убие полицаи

Агресивното му поведение продължило и при опита за арест - оказвал яростна съпротива и успял да изрита единия униформен Жител на асеновградското село Тополово се озова в ареста

Частичното бедствено положение в община Ардино е обявено отново, след като няколко часа по-рано бе отменено

Частичното бедствено положение в община Ардино бе обявено отново, след като няколко часа по-рано бе отменено. То отново е обявено със заповед на кмета инж

Спряха движението за камиони през проходите Превала и Рожен заради снеговалеж

Ограничава се движението на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през проходите Превала и Рожен, поради снеговалеж и снегопочистване, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура"

Отмениха частичното бедствено положение в Ардино

Частичното бедствено положение в община Ардино, заради залят мост край село Китница, е отменено, каза за БТА кметът на общината инж. Изет Шабан. Той припомни

>