15 години ще лежи в затвора мъж, опитал да убие длъжник в Самоков

26.06.2025 12:06
Затвор СНИМКА: Пиксабей

Съдът призна за виновен подсъдимия М.Н., на 38 години, обвинен от Окръжна прокуратура – София за опит за умишлено убийство и незаконно държане на оръжие.

През 2022 г. подсъдимият М.Н. продал на А.Т. кола и кон. Купувачът му платил 6500 лева с уговорка останалата сума в размер на 1500 лева да заплати по-късно.

Междувременно превозното средство се повредило и А.Т. решил да не се издължава на М.Н.

Подсъдимият отишъл до къщата му в Самоков, като бил придружен от сина си и племенника си. Мъжете провели разговор, по време на който А.Т. отказал да даде парите.

М.Н. казал на придружаващите го да вземат коня му. Той на свой ред отказал да ги пусне в стопанската постройка и се опитал да им попречи да влязат, при което му били нанесени удари по различни части на тялото.

Подсъдимият взел от автомобила си пушка. Върнал се при А.Т., насочил оръжието към него и произвел два изстрела. Пострадалият паднал, а М.Н. и придружителите му незабавно напуснали местопроизшествието.

А.Т. бил транспортиран до болнично заведение. Своевременно оказаната висококвалифицирана медицинска помощ предотвратила смъртта му.

М.Н. бил обвинен в опит за умишлено убийство, като деянието е извършено по начин и със средства, опасни за живота на мнозина.

В хода на разследването било установено, че той нямал надлежно разрешително за държане на огнестрелното оръжие – болтова карабина (пушка), м. „Mannlicher", и боеприпаси към нея.

Подсъдимият М.Н. е осъден от Софийски окръжен съд на 15 години лишаване от свобода. Присъдено е обезщетение в размер на 50 000 лева.

Осъдителната присъда подлежи на обжалване и протест пред въззивната инстанция в законоустановения срок.

Други от От страната и света

7 дни преди конгреса БСП пак раздвоена: Сега или след изборите

Лидерът Зафиров и шефът на групата Стойнев се отказват от листите. Лимит на мандатите, партията на Радев и идеи за обновление налагат нови имена Точно 7 дни преди насрочения за 7 февруари конгрес

Само в "24 часа" на 31 януари: Вдига ли Радев петата вълна - съботен очерк

Само в "24 часа" на 31 януари четете: Вдига ли Радев петата вълна? Зависи от "сляпата точка" между сряда и неделя Правилото от Спешното: при травма на ръката първо свалете халката Сега съм търпелива

Православен календар за 31 януари

Св. безсребреници и чудотворци Кир и Йоан. Св. Серапион и Папий Свети Кир бил прочут лекар в Александрия. Дълбоко вярващ християнин, той лекувал с чудотворни молитви различни болести и от никого не

Между 2-ма икономисти, одитор, библиограф и юрист избира Йотова (Обзор)

Главчев питал заместничките си още преди да ги назначи, самият той готов дори с министри Юрист, библиограф, одитор и двама икономисти - един от тях ще е първият служебен премиер

Извънредно положение обявиха в Аржентина заради пожарите в Патагония (Видео)

Президентът на Аржентина Хавиер Милей обяви извънредно положение заради опустошителни горски пожари в аржентинската област Патагония, предаде ДПА, цитирана от БТА

>