Появи се запис на разговор как се разпределят обществени поръчки в София

25.06.2025 11:10
Зам.- кметът по "Европейски политики, международна дейност и туризъм" на София Никола Барбутов беше изведен с полиция Кадър: Даринка Илиева

Запис на разговор между двама мъже бе разпратен до много български и чуждестранни медии от "Kiril Kirilov" с имейл адрес obshteveniporachkiso@gmail.com. Твърди се, че е между напусналия ПП кмет на "Люлин" Георги Тодоров и задържания снощи зам.-кмет на София Никола Барбутов. 

"Ние сме определена група от хора, които отдавна събираме материали, които да покажат какво се случва в София и как корумпираните пипала идва не от друго място, а от парламента. Браво на кметовете на Люлин и Младост. Но те трябва да кажат всичко до край, пише в мейла до медиите. В тази връзка моля да питате кмета на Люлин Георги Тодоров за среща с арестувания заместник кмет Никола Барбутов, в която му е представена схемата за източване на обществени поръчки. И за да имате точни въпроси към него и към Барбутов, а и не само към тях, прилагаме запис от тази среша. Запис, който ще изпратим и на разследващите органи. "

В началото на записа се чува как един мъж ходи явно из някакъв коридор, поздравява се с разни хора и пита къде е Барбутов. После явно влиза в кабинет и разговаря с друг мъж, темата е обществени поръчки.

"24 часа" няма да публикува записа, докато не провери автентичността му. Кметът на Люлин Георги Тодоров не отговаря нито на телефона си, нито на съобщенията. Барбутов все още е задържан.

Георги Тодоров, колегата му от Младост Ивайло Кукурин и двама общински съветници онзи ден обявиха, че напускат "Продължаваме промяната", защото им е оказван натиск за обществените поръчки, предлаган им е процент, който да делят с партията, споменаха, че зам.-кмет на София е в схемата. Вчера Комисията за противодействие на корупцията претърси кабинета на Барбутов в общината и го задържа. Барбутов е зам.-кмет от квотата на ПП.

Други от От страната и света

Къмпинг "Арапя" край Царево е под вода (Снимки, видео)

Продължителните валежи в Бургаско предизвикаха локални наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево. "Наводнени са редица незаконни обекти по поречието на реката, които ще бъдат премахнати"

Денков: Имаме нужда от избори, които да преосноват Народното събрание като състав

"Един бюджет е обществен договор — доста обемен и важен. Както е в договорите - трябва да прочетем внимателно какво пише с малките букви. Затова докато не го прочетем и не видим внимателно какво е

Мартин Димитров, ДБ: Избори днес ще променят тотално ситуацията в парламента

Ако днес се проведат избори, ситуацията в парламента ще бъде коренно различна от днешната. На първо място много от малките партии, които имат депутатски места сега

Любен Дилов: Готови сме за избори

Не бях на протеста, не го подкрепям. Харесвам протестите, те са в основата на еволюцията. Това каза Любен Дилов от ГЕРБ-СДС пред бТВ. Спасителната политическа логика е хората

Спокойни стокови пазари и стабилни цени на зърното през седмицата

Глобалните стокови пазари отново останаха сравнително спокойни през изминалата седмица. Чувствителни промени в цените на основните борсови стоки и тази седмица не се наблюдаваха

>