Водач от Хасково се вряза в кола и я натика в магазин на "Пещерско шосе" в Пловдив, после избяга (Снимки)

25.06.2025 09:39 Мая Вакрилова
От удара отзад водачката на черния фолксваген се паникьосала, дала газ и влязла в магазин за алкохол и цигари. Снимки: Авторът
Водачката на фолрксвагена още не може да се опомни.
Катастрофата стана точно срещу болница "Пълмед".
След издирването му 70-годишният Сюлейман, причинил катастрофата, беше открит.
Сузукито на Сюлейман, с което причини катастрофата.

Жълто "Сузики" удари задно фолксваген, който завивал наляво от "Пещерско шосе" към улица "Лерин". От сблъсъка водачката на черния автомобил се паникьосала, дала газ и се врязала в магазин за алкохол и цигари. Точно в този момент вътре имало клиенти, които успели да се скрият навътре в търговския обект и се разминали с уплах. Но стока е паднала върху крака на продавачка, на която лекари от близката болница оказаха помощ. "В шок съм, не мога да говоря", каза разтреперено момичето.

Всичко това стана тази сутрин около 9 часа точно пред болница "Пълмед", разказаха пред "24 часа" очевидци. Шофьорът на японския автомобил, причинил катастрофата, не е спрял, а побегнал. В бързината ударил жена на пешеходна пътека и тя е откарана за прегледи, като отново не е спрял да види какво е направил. 

Фолксвагенът още е в магазина, на място има полиция. По записи от камерите униформените успяха да издирят водача. Той е 70-годишен, казва се Сюлейман и е от Хасково.  Видимо е неадекватен и твърди, че бързал за УМБАЛ "Св. Георги".

"Усетих, че блъснах автомобила, но имаше движение и не можах да спра. Притесних се", обясни той. Твърди, че карал с 20-30 км/час. 

В крайна сметка той беше издирен от полицията, а не се предаде сам. Униформените са го тествали за алкохол и наркотици. Пробите му са отрицателни.

Катастрофата предизвика огромно затруднение на движението по и без това натовареното "Пещерско шосе".

                                                                                                                                                                                   

Други от От Пловдив

Потвърдено: Община Пловдив плаща 5000 лв. на барабаниста Стоян Канара заради счупен пръст

Месеци наред не можел да свири, боляло го и досега Над 4 години след инцидента, при който счупи пръст заради необезопасена шахта, барабанистът на оркестър "Канарите" Стоян Стоев осъди Община Пловдив

Втори загинал за деня в Пловдивска област, моторист се удари в мантинела на пътя Кърджали - Асеновград

Общо 45 са катастрофите днес в страната Втори човек загина при пътен инцидент в Пловдив и областта днес. Моторист се е ударил в мантинела на пътя Кърджали - Асеновград в 10

Трима са кандидатите да оглавят спортния отдел на Община Пловдив

Допуснати са до следващия етап - решаване на тест Трима кандидати са заявили участие в обявената от Община Пловдив надпревара за шеф на отдел "Спорт и младежки дейности"

Аварии спират водата на две места в Пловдив в неделя

Заради аварии водата ще бъде спряна в две зони в Пловдив в 9 часа. Става дума за района на ул. "Хъшовска" № 9 и около някогашния изтрезвител в парк "Отдих и култура"

Пловдивски дилър ще лежи 9 месеца в затвор за 3,5 грама наркотик

Прекарал 20-ина дни в ареста и сключил споразумение с прокуратурата 9 месеца в затвора при общ режим ще трябва да излежи дилър от Пловдив, заловен с малко количество синтетичен канабиноид

>