13-годишният, пребил дете във Видин, го попитал: Ще има ли бой тук?

24.06.2025 08:25
Майката на пострадалото дете Кадър: Нова тв

Пребитото дете от Видин е настанено в болница с порезна рана на лицето и сътресение на мозъка. То е в стабилно състояние. "Заподозреният се е намесил в спор между детето ми и друго момче. И попитал „Ще има ли бой тук?", а те отвърнали, че се разбрали и няма да има. И в един момент удря сина ни", сподели майката на пострадалия пред NOVA.

За побоя е заподозряно 13-годишно дете, което е настанено в Кризисния център към Комплекса за социални услуги за деца и семейства.

Сигнал за случая е получен на 22 юни в Районното управление в областния град. В хода на разследването е установено, че на стълбите до заведение в града 13-годишният нанесъл удар с юмрук в областта на лицето на 12-годишния Георги. Пострадалото момче изпаднало в безсъзнание и получило разкъсно-контузна рана. То било транспортирано в ЦСМП, а след медицински преглед – настанено за наблюдение в МБАЛ „Св. Петка". По данни на дежурния лекар, приел детето на лечение, му е нанесена средна телесна повреда.

Насилието е заснето, а кадрите бързо се разпространяват в социалните мрежи. На тях се вижда, че има и други малолетни по време на случката.

„След нападението не можеше да се говори с него. Не беше адекватен, имаше съмнение за комоцио, защото повръщаше", обясни Димитър Цопорков, баща на Георги.

„Вероятно момчето е имало предмет в ръката си, тъй като порезната рана е дълбока – около 2 см и половина. Синът ни каза, че не се познава с него", сподели майката на пострадалия.

Семейството ще настоява за най-тежкото наказание, което се предвижда за малолетен. Според тях нападателят трябва да бъде настанен в интернат или подобно заведение, което се занимава с престъпници. Двамата нямат яснота кой е заснел видеото от побоя.

„Детето ни е много гневно от това, което се е случило. Предполагам, че ще се наложи работа с психолог. Той е нападнат, без да провокира никого. По време на заседанието на Кризисния щаб насилникът излезе и поиска да се извини. Според мен не осъзнава какво е направил. Извинението беше, защото така са му казали", допълни майката.

Соченият за извършител на деянието е известен на Детска педагогическа стая. Води се на отчет за хулигански прояви и физическа агресия. Бил е настанен в Центъра за настаняване от семеен тип в Ново село. Момчето е с диагноза „лека умствена изостаналост, значително нарушение на поведението, изискващи грижи и лечение", съгласно решение на ТЕЛК. От март 2025 г. е настанен в Кризисния център към Комплекса за социални услуги за деца и семейства във Видин след изготвен социален доклад, съгласно който тази услуга е най-подходяща за него, тъй като там с него ще работят екип от специалисти. Спрямо детето са водени множество възпитателни дела по Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните.

Междувременно жители на града организират протест против насилието. Той ще се проведе на 25 юни от 17 ч. и ще е под надслов „Не щем тишина, искаме отговорност".

Други от От страната и света

Само от победителите зависи колко още Сарафов ще е и.ф. главен прокурор! (Обзор)

Правосъдният министър Андрей Янкулов поиска бърза законодателна промяна, а не да се чака избор на нов ВСС Как и кога ще бъде освободен Борислав Сарафов от поста и.ф

Радев би и по преференции – 3 пъти повече от Борисов в София и 7 пъти от Бойко Рашков

Лидерът на "Прогресивна България" е шампион по личен вот с над 22 хил., само рекордът 15/15 на феномена Момчил Неков отпреди 12 г. остава недостижим Волейболният ас Владо Николов събра повече от

В неделя избирателите заблуждавали социолозите за кого са гласували - затова екзитполовете подцениха Радев

“В изборния ден хората прикриваха от социолозите вота си на макс! Такова нещо аз не помня!”, заяви проф. Михаил Константинов по повод на разминаването между прогнозите на социолозите за резултата на

Обсебен от тъмни мисли американец екзекутира с куршум в главата 7-те си деца

Сред жертвите е и негов племенник Обсебен от тъмни мисли 31-годишен американец екзекутира с изстрел в главата всяко едно от  седемте си деца, докато спят в неделя

Българският футбол след 35 г. пак трансферира Къти Цакев

Как от четвърти в света се превърнахме трайно в четвърти в групата Знаете ли каква е една от спортните дописки в нулевия брой на "24 часа"? Става въпрос за трансфер на Къти Цакев от "Берое" в "Рома"

>