12 г. затвор за Пеньо Мангъров за блудство с непълнолетна и изнасилване

20.06.2025 17:42
Пеньо Мангъров СНИМКА: Атанас Кънев

12 години затвор за блудство с непълнолетна и изнасилване, представляващо опасен рецидив, получи Пеньо Мангъров, известен крими герой, който има не една и две присъди, включително и за блудство. 

Първоначално Софийският районен съд го е оправдал, Софийският градски съд го наказва с 12 г. лишаване от свобода,  а сега ВКС потвърждава присъдата.

"В ущърб на дееца са преценявани обремененото му съдебно минало, включително за престъпления против половата неприкосновеност, каквито са процесните и то с присъда, необхваната от рецидива, за който е предаден на съд", казват върховните магистрати. 

Те обръщат внимание, че Пеньо Мангъров има лоши  характеристични данни, употребява принуда и заплашване, блудствените действия имат разнороден характер и се отличават от обичайната проявления на милувки, целувки или опипване.

Продължителният период от време на осъществяване на половите посегателства, както и липсата на каквато и да е критичност на подсъдимия към извършеното също се утежняващи вината обстоятелства. 

Други от От страната и света

35-годишна жена, измамила мъж да тегли кредити, получи ефективна присъда

Районният съд в Стара Загора постанови присъда от три години и шест месеца „лишаване от свобода“ при първоначален „строг“ режим на изтърпяване на жена на 35-години, извършила измама

Интерпол разби таен завод за лекарства в България

Близо 270 души, заподозрени в трафик на неодобрени и фалшиви лекарства, са арестувани, а 66 престъпни групи са разбити, в хода на мащабна полицейска операция на територията на 90 държави

50 поста в 14 държавни органа чакат за попълване от парламента

Органи с изтекъл мандат: - главен инспектор и десет инспектори към инспектората във ВСС - 11 членове на съдийската и прокурорската колегия във ВСС - 3 членове за Надзорния съвет на Агенцията за

Куче нахапа 9-годишно дете край хижа в землището на Челопеч

Куче нахапа 9-годишно дете в двора на хижа в землището на Челопеч, съобщиха от полицията. На 6 май е подаден сигнал от столична болница за приетото дете

Откриха петима индийци с фалшиви документи в бивша мина в Бобов дол

Откриха петима индийци с фалшиви документи в бивша мина в Бобов дол, съобщиха от ОДМВР - Кюстендил. В сряда при проведена специализирана операция и осъществени процесуални действия от служители на

>