Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран

15.06.2025 08:32
Бенямин Нетаняху Снимка: Twitter/@Megatron_ron

Израелската армия ще нанесе удари по "всички обекти на режима" в Иран, заяви снощи израелският премиер Бенямин Нетаняху, заявявайки, че атаката на Израел срещу Ислямската република предишния ден е нанесла "истински удар" по нейната ядрена програма, предаде Франс прес, цитирано от БТА.

"Маршрутите към Техеран са отворени, много скоро ще видите израелски самолети в небето над Техеран. Ще ударим всички обекти и цели на режима на аятоласите", заяви премиерът във видеопослание.

От петък насам "ние нанесохме истински удар по тяхната ядрена програма", добави той. При масираните удари в петък Израел порази повече от 200 цели в Иран, по данни на израелските военни.

"Това, което са почувствали досега, е нищо в сравнение с това, което ще почувстват през следващите дни", добави Нетаняху вчера. "Действаме с цялата необходима сила, за да елиминираме тази двойна заплаха за Държавата Израел", добави той, визирайки ядрената програма на Иран и възможностите му за производство на балистични ракети.

Училищата в Израел преминаха към дистанционно обучение за една седмица, съобщи вчера ДПА. Заключителните изпити, включително по история и биология, ще бъдат отложени с една седмица. Очаква се учениците ще се върнат в училищата едва на 22 юни.

Засегнати са около 2,5 милиона деца и младежи, които посещават училища в цялата страна.

Десетки хиляди израелци, блокирани в чужбина, вероятно ще останат блокирани за дълго време, заяви Шмуел Закай, ръководител на израелските авиационни власти. Може да минат седмици, преди всички израелци да могат да се завърнат у дома, заяви той пред израелската телевизия "Кан".

Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, каза той. В момента няма полети от или към страната.

Други от От страната и света

Министерството на културата: Няма опити за отстраняване от длъжност на директора на Народния театър

Екипът на Министерството на културата с недоумение се запозна с появилите се в публичното пространство твърдения и спекулации, свързани с предполагаеми действия спрямо ръководството на Народен театър

Задържаха 82-годишен за кражба на стол и маса във Варненско

Хванаха 82-годишен за кражба на дървени маса и стол от село Червенци, съобщиха от полицията. Жалбата за изчезналите мебели е била подадена в събота от собственика им

Започна срещата на ГЕРБ с президента Румен Радев (На живо)

Започна срещата на ГЕРБ-СДС с президента Румен Радев. Представителите на първата политическа сила са поканени при президента за разговор за съставяне на ново правителство в 51-я парламент

24-годишен ограби чужденка посред бял ден в Полски Тръмбеш

За броени часове служители на полицейското управление в Полски Тръмбеш задържаха 24-годишен за грабеж. Сигнал за случая е получен в събота около 11,30 ч

Предколедно разбиха бензиностанция в село Козаревец

Взломна кражба на пари от бензиностанция в с. Козаревец разследват служители на полицейското управление в Горна Оряховица. Посегателството е извършено около 22,00 ч

>