Иван Таков: Заради кмета същите фирми ще чистят София за около 200 млн.

13.06.2025 18:02
Иван Таков Стопкадър: БТВ

Постоянно слушаме как кметът Васил Терзиев бил недоволен от почистващите фирми. А той направи така и забави всички процедури толкова, че поне още година същите фирми ще продължат да чистят града и това ще струва около 200 млн. Така или иначе щеше да струва толкова, но ако не харесвате някого, ще му дадете ли 200 млн.?

Този коментар направи пред БТВ председателят на групата на "БСП - Обединена левица" в столичния общински съвет Иван Таков. Коментарът му дойде заради ситуацията с почистването на София и това, че "в момента сме в ситуация на продължение на старите договори". 

Таков, който е и лидер на столичните социалисти и зам.-председател на БСП, коментира и решението на Ваня Григорова да напусне "червената" група в СОС, въпреки че дори бе техен кандидат за кмет. Той научил за решението й от писмо.

"Винаги сме имали различни тематични спорове и то е нормално, не само с Григорова, но и с друго членове на групата. Ние сме демократична група, всички разногласия се решават на група, там изговаряме нещата. Това не е само сега, и преди сме имали различия", заяви той. Призна, че номинацията на Гриророва за кмет е наложена от него.

"Политиката е отборен спорт. Тя бе номинация на градската органзиация, аз я наложих. Отборната игра довде до 180 хил гласа. Миналото лято тя се изяви самостоятелно и взе 31 хил. в цлята страна", каза Таков.

 Според него минимум още месец София няма да има влязъл в сила бюджет. което означава още месец забавяне на всички важни проекти за столичната община. Според него икономическата и инвестиционната програма на кмета е била насочена към едрия бизнес, докато от БСП искали повече програми за децентрализация и малките населени места. За пъви път от 13 г. нито кмет, нито зам.- кмет не е търсил БСП за да говорят за бюджета, оплака се Таков. 

                   

Други от От страната и света

Желязков: Отиваме на избори, дано по-скоро има редовно и стабилно управление

Премиерът в оставка Росен Желязков призна, че страната немуниемо отива към избори. Министър председателят се надява възможна най-скоро да има редовно и стабилно управление, което да приеме бюджет

Съдът остави без разглеждане искането за задържане на четвърти обвиняем за убийство в Мадан

Окръжният съд в Смолян остави без разглеждане искане на прокуратурата за задържане на четвърти обвиняем за убийството в Мадан, съобщи председателят на съда Петър Маргаритов

Благомир Коцев: Не съм твърдял, че ще ставам президент

Арестът ми беше една логична стъпка от много събития, които го предхождаха. От началото на мандата ми неведнъж съм получавал сигнали, че всъщност трудно би се работело като опозиционен кмет в голяма

Бургас ще изгражда нова индустриална зона

Община Бургас стартира процедура по урегулирането на нова индустриална зона – Бизнес парк Бургас 4. Тя ще се намира между Бургас и кв. „Ветрен". Ще бъде извършена промяна на няколко подробни

Кола и мотор се удариха на кръстовището пред УНСС, има тежко пострадал

Лек автомобил и моторист се удариха на кръстовището пред УНСС. От СДВР са получили сигнал за инцидента, като на място са изпратени екипи на Спешна помощ и на полицията

>