167 дни продължи любовта към "Ботев" (Пд) на Керкез, преди да изневери с ЦСКА

05.06.2025 06:21
Едва ли Александър Томаш подозира, че прегръща с усмивка наследника си в ЦСКА Душан Керкез.

Точно на 19 декември, преди 167 дни, Душан Керкез обяви в национален ефир, че парите не са всичко, има си договор с “Ботев” до 2026 година и обича Пловдив. При това положение не би водил друг български отбор, а ще отиде в чужбина. Това стана веднага след катастрофалната загуба от “Лудогорец” с 2:5 на стадион “Христо Ботев”.

Подписа обаче с ЦСКА.

Българският футбол всъщност е изпълнен с примери за подобна амнезия. Най-ярката бе при Люпко Петрович, който след като напусна “Левски”, се закле, че никога няма да води друг български отбор, а след това се върна в “Литекс” и ЦСКА при Гриша Ганчев.

Реално Керкез се мести в София с почти целия си щаб. С него от “Ботев” идват помощникът му Рафаел Ферейка и кондиционният специалист Игор Делибашич. Единственото ново име е на Милован Сикимич, който е на мястото на Александър Петрович, който първи се махна от Пловдив.

Все още няма обявен официално наставник на вратарите, един от постовете, които носят доста проблеми в ЦСКА, въпреки наличието на Игор Лахоухов, Густаво Бусато и Иван Дюлгеров.

Други от Футбол

Кметът на Пловдив за протеста на "Ботев": Уважавам правото им, но процедурите не трябва да се заобикалят

Полицията ограничава движението заради шествието на феновете, които тръгват от стадиона, за да стигнат до общината Кметът на Пловдив Костадин Димитров излезе с изявления по повод насрочения протест

"Ботев" (Пд) поиска преместване на 1/4-финалите от турнира за купата на България

Ръководството на "Ботев" (Пд) се обърна към Българската професионална футболна лига (БПФЛ) и Българския футболен съюз (БФС) с искане за промяна на датите за мачовете от четвъртфиналите в турнира за

"Локо" (Пд) на 1/4-финал за купата с 4:0 над "Монтана"

"Локо" отнесе 4:0 "Монтана" в Пловдив и се класира за 1/4-финалите на турнира за купата на България. Хуан Переа (26, 34) даде аванс от 2:0 за домакините, а Ефе Али в 40-ата мин направи 3:0

"Ботев" (Пд) на 1/4-финал за купата след 2:0 във Варна

Пловдивският "Ботев" се присъедини към "Левски", "Арда" и ЦСКА 1948 при 1/4-финалистите в турнира за купата на България. Във  Варна гостите победиха 2:0 закъсалия във всяко отношение "Спартак"

ЦСКА 1948 излъга "Славия" с гол в 113-ата мин и е на 1/4-финал за купата

ЦСКА 1948 излъга "Славия" като гост с 3:2 след продължения и се класира за 1/4-финалите в турнира за купата на България. Вратарят на бистричани Димитър Шейтанов си вкара нелеп автогол още във 2-ата

>