Наближава крайният срок за участие в първото класиране за прием в първи клас в Пловдив

03.06.2025 09:29 24 часа Пловдив онлайн
Подаването да документи за първокласници започна.

Община Пловдив напомня на родителите на родените през 2018 година деца, че крайният срок за подаване на заявления онлайн за участие в първото класиране за прием на децата им в първи клас за учебната 2025/2026 година е 04.06.2025 година (до 23:59 часа). За подаване на заявления на хартиен носител в училището по първо желание срокът е 03.06.2025 г.

В електронната система са заложени редица проверки още при подаване на заявленията и родителите следва да следят всички съобщения, за да не бъдат допуснати неточности. При необходимост от промени във вече подадени заявления, следва да бъде създадено ново заявление, след анулиране на вече подаденото.

Проверка в електронната система показва, че към момента все още има заявления със статус „чернова". Тези заявления няма да участват в класирането, ако родителите не ги довършат до статус „подадено".

За улеснение на родителите в системата е предвидена функционалност, чрез която те могат да съпоставят броя свободни места и съответния брой чакащи за тях, разпределени по сбора от събраните точки в заявленията за кандидатстване. Статистическите данни се променят в реално време според подадените заявления и се визуализират в панела със свободни места в менюто „чакащи класиране" на интернет страницата на електронната система за прием priem.plovdiv.bg.

Резултатите от класирането ще бъдат ясни към 9:00 часа на 05.06.2025 г. Родителите, които са подали сами заявленията за кандидатстване онлайн ще получат имейл с резултатите, както и ще могат да ги видят в профилите им в системата. Когато заявленията са подадени на хартиен носител в дадено училище, резултатите ще могат да се получат от самите училища.

Други от От Пловдив

2 г. и 8 месеца строг затвор за магьосник, взел близо 15 хил. лв. от заблудени, че ще им помогне

Сред методите, с които уж развалял направеното зло, били ритуали с восък, жертва на агне, магически амулети и чудодеен чай 2 години и 8 месеца затвор при първоначален строг режим получи измамник

Разследват шефа на митницата в Пловдив за лъжесвидетелстване по делото "Беляшки"

Румен Бабов твърдял, че нищо не е знаел за задържан тир с цигари на "Капитан Андреево" Районната прокуратура в Пловдив разследва лъжесвидетелствал ли е сегашният шеф на митницата в Пловдив Румен

Протестиращи срещу строеж до дигата на Марица: Копае се за голяма и тежка сграда, а там е биокоридор

Настояват за незабавни проверки и спиране на дейностите  "Копае се за голяма, тежка сграда много надолу, а това е биокоридор, който трябва да пази животински видове и да осигурява защита при

Коли се удариха в Кючука, има ранен

Две коли са се сблъскали в пловдивския квартал "Кючук Париж" и има ранен в катастрофата. Тя е станала около 16,30 часа на ул. "Скопие". Единият автомобил е ударил другия отзад

Осмокласничка нападна по-малко момиче заради момче в Пловдив, полицията проверява за жесток побой

Жесток случай на агресия между непълнолетни ще проверяват полицаите от Първо районно в Пловдив, съобщиха за "24 часа" от МВР. По първоначални данни осмокласничка от СУ "Братя Миладинови" нападнала

>