На 2 юни слънце и летни температури в Пловдив

02.06.2025 05:59
Слънчево ще е днес в Пловдив, но е възможно и да превали.

Лятото идва на 2 юни. Днес в сутрешните часове на отделни места в равнините и котловините видимостта временно ще е намалена. Ще бъде предимно слънчево, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.

Около и следобед ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в източните и планинските райони, ще превали и прегърми. Ще е почти тихо. Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°, в Пловдив – около 30, в София - около 27°.

По Черноморието ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 22° и 26°. Температурата на морската вода е 18°-19°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.

В планините ще бъде предимно слънчево. Около и следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб, по билата до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19°, на 2000 метра - около 11°.

Във вторник и сряда времето ще бъде предимно слънчево, следобед с развитие на купеста облачност. Вероятността за валежи е малка, все пак не са изключени изолирани краткотрайни превалявания в планинските райони. Вятърът ще е слаб с южна компонента, временно ще стихва. Температурите ще се повишат още и в сряда максималните ще бъдат между 30° и 35°.

Други от Времето

Слънце и облаци се редуват в Пловдив, не е изключен дъжд

Хладен 9 май посреща Пловдив с температури от 12 градуса. Ще се редуват слънце, облаци, възможно е и да вали. Облачността е предимно значителна, купеста и купесто-дъждовна

Гръмотевици и дъжд, но остава топло днес - до 25° в Пловдив

Днес облачността ще се увеличи и ще вали, сочи прогнозата на НИМХ. Около и след обяд главно в Западна и Централна България ще е купеста и купесто-дъждовна и ще има краткотрайни

С много валежи, но топло през почивните дни

Дневните температури ще достигат 31 градуса през следващата седмица Дъждовно, но топло ще е през следващите дни. Това прогнозира шефът на синоптичния център TV-MET Петър Янков

Добри са условията за туризъм в планините

Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Времето в е ясно и тихо

Малко слънце, повече облаци с превалявания ни поднася времето в Пловдив

Днес значителна облачност ще има над западните и централните части от страната, където в следобедните часове на места ще превали и прегърми. Над Източна България в часовете преди обяд ще има ниска

>