Правителството дава 15 млн. лв. на София, за да спре стачката в транспорта

19.05.2025 13:33
Росен Желязков СНИМКА: Архив

Правителството ще отпусне 15 млн. лв. на София, с които до края на годината да бъдат изпълнени исканията на синдикатите за повишение на заплатите.

До решението на правителството се е стигнало след невъзможността на кмета на София Васил Терзиев да се разбере с протестиращите и да прекрати транспортната блокада на столицата. Парите ще бъдат отпуснати от министрите още днес, научи "24 часа".

В момента се провежда среща на министър-председателя Росен Желязков с представители на транспортните синдикати на КНСБ и КТ "Подкрепа". Премиерът се намеси, след като сутринта синдикатите обявиха, че започват процедура за безсрочна стачка на транспорта в столицата, която да обхване и метрото.

Други от От страната и света

Продължава да се търсят учители в Добричко

Продължават да се търсят учители в бюрата по труда в област Добрич, сочат всекидневните им справки. След най-често търсените са учители по математика, физика, информационни технологии

Мансарда с фитнес зала е новият дом на папа Лъв XIV

Новата резиденция е изключително семпла, гледа навътре към Ватикана и гарантира дискретност След като папа Франциск разчупи вековна традиция, избирайки да живее в кардиналския хотел „Санта Марта"

1,3 млн. евро за преустройство на Дома за стари хора в Гоце Делчев

Близо 1,3 млн. евро ще бъдат вложени в ремонт и преустройство на Дома за стари хора в Гоце Делчев. Парите са осигурени по Националния план за възстановяване и устойчивост

Боят на общинската сесия в Берковица предшестван от въпроси към "Възраждане"/"Заяждане"

Бурни пререкания, обиди и тежки обвинения са предшествали боя по време на редовната сесия на общинския съвет в Берковица в петък, за който "24 часа" съобщи

Борисов: Вече сме на масата, на която се вземат решенията в ЕС

България вече е на масата, на която се вземат решенията в Европейския съюз. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на срещата на върха на ЕНП

>