КНСБ за протеста на шофьорите: Ние търсим диалог със Столична община

19.05.2025 08:09
Тодор Капитанов от КНСБ Кадър: БНТ

Отправяме знак към общината, че търсим диалог. Това коментира Тодор Капитанов от КНСБ по повод протеста на градския транспорт в София и евентуалната среща с кмета Васил Терзиев.

Срещата бе насрочена за 8:00 ч. днес.

"Направихме немалко компромиси и немалко крачки назад. Вече не говорим за 400 лева, а за 300 лева увеличение, което е близо 30% отстъпление. Също така не говорим за увеличение на заплатите от началото на годината, а от началото на април. Надяваме се срещата да се проведе, защото диалогът е решението. Поставянето на условия през медиите няма да е работещо за никого".

Капитанов е категоричен, че наземният градски транспорт няма да бъде възстановен преди кметът да се срещне с тях, пише БТА.

"Ние сме в стачна готовност, това нещо се подготвя от половин година. Давахме многократно сигнали, всички превозни средства се движеха със знак "протест". Подобни условия само втвърдяват готовността на хората".

Дали ще има транспорт за матурите зависи от това дали ще се намери решение на исканията на протестиращите. Още днес синдикатите ще поискат среща с образователния министър, за да се види доколко е сериозен въпросът и как могат да съдействат, добави Капитанов.

Други от От страната и света

15 см сняг натрупа в Хасковско, пътищата са проходими

Снежната покривка на територията на област Хасково е между 5 и 15 см. Всички пътища са обработени и почистени. Това съобщават от Областна администрация Хасково

Трима остават отговорни от парасейлинга, убил малкия Иван в Несебър, може би ще имат нови обвинения

Адвокат настоява да се изследва здравината на опън на колана, придържал детето при фаталния полет Прокуратурата: Стремим се да приключим делото по-бързо Трима остават отговорни от парасейлинга

Курсът на еврото остава стабилен спрямо този на долара

Курсът на еврото остава стабилен спрямо този на долара в сутрешната междубанкова търговия във Франкфурт, съобщават германски сайтове за финансова информация

Изплащат пенсиите за февруари между 9-о и 20-о число

Изплащането на пенсиите през февруари тази година чрез „Български пощи" ще започне на 9 февруари (понеделник) и ще завърши на 20 февруари (петък). Това съобщиха от Националния осигурителен институт

Младеж без книжка си спретна гонка с полицаи, баща му пречи да го закопчеят

Неправоспособен водач на товарен автомобил е опитал да осуети полицейска проверка, баща му пък е пречил за ареста му, информират от ОДМВР - Велико Търново

>