Нана Гладуиш: Най-голямото чудо е, че още съм жива

17.05.2025 12:53

Една от най-обичаните телевизионни водещи – Нана Гладуиш – говори със сълзи на очи в рубриката на Деси Банова-Плевнелиева „Тук и сега".

Тя споделя за най-тежката загуба в живота си – смъртта на сестра ѝ Мартина, разказва какво е текущото ѝ здравословно състояние, каква роля играе съпругът ѝ Джонатан и кои са чудесата, които ѝ дават сили да продължава.

Нана сподели за усложнение след интервенция с ботокс – последната процедура е довела до изкривяване на устата ѝ. Тя призова хората да бъдат внимателни и добре информирани, и да не прекаляват с процедурите в търсене на външна перфектност.

След като със семейството си се местят извън България, Нана изпада в депресия.

„В Маями ходим от години, но осъзнах, че никъде не е съвършено. Понякога ми е мъчно, защото съм българка и никога няма да стана американка. А когато се върна – боли ме, че някои неща тук не се променят така, както ни се иска. Опитвам се да взема най-доброто от местата, на които съм", споделя тя.

Онкологичното заболяване също е причина Нана да се прибере в България.

„Последният ядрено-магнитен резонанс показа, че нещата са под контрол. Вече съм на хормонална терапия от 13 години. Скоро ще трябва да я спра и това ме плаши, защото тя държи заболяването в ремисия. Хора като мен никога не могат да са сигурни. Живея със страх. Много от нас развиват тревожност, която понякога преминава в депресия. Нещата не са толкова розови, колкото изглеждат отвън", сподели тя.

Тя призова всяка жена, която чуе диагнозата рак на гърдата, да не губи време и да започне лечение, като подчерта, че болестта е лечима и животът след нея е възможен и пълноценен.

Борейки се за собствения си живот и помагайки на много жени, тя не можа да спечели битката за сестра ѝ Мартина.

„Нищо не ми помогна, за да мога да продължа. Понякога е много тежко да осъзнаеш, че не си могла да помогнеш на собствената си сестра. От друга страна си казвам: „Не е така", защото никой от нас не е Господ. Опитах всичко – включително лекарства, за да изляза от депресията. Тя беше в напреднал стадий, но никой от нас не очакваше да се случи това, което се случи. А сега има внук, когото така и не успя да види", сподели през сълзи Нана.

С болка тя добавя, че е загубила цялото си биологично семейство.

„Ако има нещо утешително, е, че поне сега са заедно", заяви Нана.

Любовта на живота ѝ – Джонатан

„Не съм си представяла как щеше да изглежда животът ми, ако не го бях срещнала", сподели Нана.

„От началото на връзката ни се хвърлихме да помагаме на другите и нямахме време да се насладим на нас самите. Благодарна съм, че съдбата ми подари живот с този човек", подчерта Нана.

Тя разказа и как майчинството я е променило.

„Най-голямото чудо е, че още съм жива – не само заради диагнозата. Родена съм с бяла хипоксия – задушавала съм се в утробата. На майка ми са ѝ счупили ребрата по време на тежкото раждане", сподели тя.

Други от Възход и падение

Филмът "Майкъл" оглави боксофис класацията на Северна Америка, постави рекорд

„Майкъл" - високобюджетната продукция за Майкъл Джексън, не се повлия от лошите рецензии и проблемите по време на снимките и оглави боксофис класацията на Северна Америка

Дара за пети път треньор в “Гласът на България”

Певицата Дара, която тази година ще представя страната ни на Евровизия, за пети пореден път ще бъде част от треньорския състав на музикалния формат "Гласът на България"

Мария Стефановa ще получи "Аскеер" за цялостен принос

Голямата актриса Мария Стефанова ще е тазгодишният носител на наградата "Аскеер" за цялостния си принос към театралното изкуство. Отличията, които всяка година Театъра на армията раздава

Меган Маркъл: Най-трудните 7 години от живота ми преминаха

Меган Маркъл намекна, че „най-трудните седем години" в живота ѝ може би са към своя край, след като сподели астрологични публикации в Instagram, съобщава "Дейли мейл"

На 27 април рожден ден имат

Владимир Карамазов, актьор Акад. Георги Милошев, геофизик Александър Томов, бизнесмен, бивш президент на ЦСКА Цветан Ценков, кмет на Видин Радослав Лукаев, бивш тенисист и национален състезател Проф

>