Кирил Петков: Утре и метрото ще спре, защото смениха човек като Братоев

15.05.2025 13:02 Елица Чупарова
Кирил Петков СНИМКА: Архив

Това, което се видя и покрай Борис Бонев, който също го каза: Братоев, и хора като Братоев не трябва да си тръгват. Утре и метрото ще спре, защото смениха човек като Братоев.

Това каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков за стачката на наземния градски транспорт в столицата.

"По време на разглеждането на бюджета, ние поискахме 400 млн. лв. за детски градини, защото знаем, че в момента в София има 10 хиляди деца, които нямат достъп до детски градини и ясли. Това беше отказано от управляващото мнозинство, от държавата, и пари за детски градини не се дадоха. Средства за общинските проекти, които трябваше да се финансират от общинските дейности също не се дадоха и сега кметът няма пари за детските градини, няма пари от общинската програма и му казват изведнъж "Трябва да платиш огромни нови суми за заплатите на автотранспорта", каза още Петков.

"Принципалът на "Столичен автотранспорт" е общинският съвет, който пак е на управляващото мнозинство. Те назначиха шефовете на бордовете на транспортните дружества миналото лято. Едновременно махнаха Стоян Братоев от метрото, и утре ще могат без него да контролират и метрото", обясни той.

"От моя гледна точка какво се случва: дуото Пеевски-Борисов, което управлява в момента на национално ниво, се опитва и през общинския съвет да прави същата схема на Васил Терзиев. Всички софиянци плащат цената: не могат да отидат на работа, стресират се, децата им не могат да отидат на училище, защото се опитват да натиснат Терзиев от двете страни: и от общинския съвет, и от държавата", заяви Кирил Петков.

"Това, което искам да кажа на всички софиянци: Не се връзвайте на димките, които ви пускат. Общинският съвет е на Борисов и Пеевски, държавата е тяхна и всички софиянци в момента плащаме цената на тези двамата, които се опитват да натискат кмета. СОС се управлява от икономическото мнозинство, което управлява и държавата", допълни съпредседателят на ПП.

"Когато в този бюджет се заложиха абсурдни увеличения на заплатите на МВР, ДАНС, ДАТО, държавата не можа да даде нормални средства за обществените медии", коментира той и протестът на представителите на обществените медии.

Колегата на Кирил Петков Радослав Рибарски пък подхвана темата за договора с "Боташ", заради който днес се проведе изслушване в парламента. 

"От днешното изслушване разбрахме, че договорът е бил одобрен на политическо ниво. Освен това не е съгласуван с нито едно министерство, освен това на енергетиката. В момента се случва това, че един служебен кабинет задължи България с 4 млрд. за 13 години, без никой да е видял договора и да може да вземе отношение по него", ядоса се той. 

По думите му ПП-ДБ са се опитали да разберат каква е била ролята на президента Румен Радев при срещите му с турския президент Реджеп Ердоган, когато е бил подписван договорът. Тоест как са протекли срещите,  какво се е говорело на тях, но видели само документите, които са подписани от Росен Христов и "Булгаргаз". 

Други от От страната и света

Педофили или секта, но само изчезналите - собственикът на хижа "Петрохан" и момче, знаят истината

За тройното убийство МВР проверява няколко версии Бащата на Фидосова продал на рейнджърите хижа "Петрохан" през 2020 г., оттогава туристите я избягват Педофилска мрежа

Премиер - другата седмица. Но ще делите отговорността с него, напомни Йотова на парламентарните партии (Обзор)

Тя учтиво отклони, а ПП-ДБ нарече "абсурд" екзотичната идея на ГЕРБ - президентът да си хареса депутат и ще го изберат за шеф на НС вместо Назарян, за да поеме служебната власт Още другата седмица

Ивайло Калфин за влизането ни в Съвета за мир: Очевидно отнякъде е имало натиск

Според Ивайло Калфин – дипломат, бивш евродепутат, бивш вицепремиер и външен министър след конституционните промени, вече не съществува ясна и централизирана отговорност, каквато е имало преди

Песков: Би било лошо да отпаднат ограниченията върху ядрените арсенали на Русия и САЩ

Отпадането на ограниченията върху стратегическите ядрени арсенали на Русия и САЩ би било много лошо за глобалната сигурност, каза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от ТАСС и Ройтерс

Убит е Сейф ал-Ислам - син на Муамар Кадафи

Сейф ал-Ислам, син на бившия либийски лидер Муамар Кадафи, е убит в западния град Зинтан, според либийския телевизионен канал "Ал-Ахрар". Според източници, близки до Ал-Ислам

>