Делото за катастрофата с Ферарио Спасов тръгва в Апелативния съд в Търново на 29 май

07.05.2025 13:49 Дима Максимова
Начо бе закопчан с белезници и задържан под стража в съдебната зала

Великотърновският апелативен съд насрочи дата за разглеждане на делото срещу Начо Пантелеев, който уби на пътя край село Шереметя треньора Ферарио Спасов  Първото заседание по въззивното дело ще се проведе на 29 май 2025 г., съобщиха от съда.

    През март окръжният съд във Велико Търново призна подсъдимия за виновен, че на 11 ноември 2023 г., около 16.40 часа, на първокласен път София-Варна управлявал спортен мерцедес, ползван от него, но собственост на фирма от Пловдив, със скорост 165 км/ч при ограничение 90 км/ч и предизвикал пътно-транспортно произшествие с движещия се пред него Фолксваген, собственост и управляван от Ферарио Спасов, с което по непредпазливост причинил смъртта на футболния специалист.

Съдът му наложи наказание 5 години „лишаване от свобода", което да изтърпи при първоначален „общ режим", като на основание чл. 343г. от НК, лиши подсъдимия от шофьорска книжка за пет години.

Срещу така постановената присъда са подадени въззивен протест от Окръжна прокуратура – Ловеч, въззивна жалба от защитника на подсъдимия, както и въззивна жалба от частните обвинители.

След постъпване на делото в Апелативен съд – Велико Търново е извършено разпределение на случаен принцип, посредством ЕИСС. Извършен е видеозапис на разпределението, съгласно възприетата практика на ВТАС по отношение делата с висок обществен интерес.

Други от От страната и света

53-годишен от Свищов шофирал с 2,46 промила алкохол

Полицаи установиха 53-годишен мъж от Свищов да шофира след употреба на алкохол. Той е самокатастрофирал, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Велико Търново, предава БТА

Президентът ще участва в празничния галаконцерт по повод 45-годишнината на НДК

На 31 март, вторник, президентът Илияна Йотова ще бъде гост на празничния галаконцерт по повод 45-годишнината на Националния дворец на културата. Събитието, на което Йотова ще отправи приветствие

Полша въвежда таван на цените на горивата на колонката

Министърът на енергетиката на Полша обяви максимално допустимите цени на горивата на дребно по бензиностанциите, които влизат в сила от утре, в съответствие с приетия с приоритет закон за намаляване

Разбиха международна мрежа „оръжия срещу канабис“ при акция в Испания, България и Гърция

При мащабна операция в няколко държави са задържани ключови членове на престъпната мрежа "оръжия срещу канабис“, съобщи Европол. Арестите са извършени при координирана операция на 23 март в Испания

Министърът на икономиката: Няма криза заради войната в Близкия изток, по-скоро сътресение и шок

"В момента няма криза заради войната в Близкия изток, по-скоро говорим за сътресение и шок." Това заяви служебният министър на икономиката Ирина Щонова пред Нова телевизия

>