Румен Радев: Полша е изключително важен икономически, търговски, инвестиционен партньор на България

07.05.2025 13:43
Президентът Румен Радев и полският му колега Анджей Дуда Кадър: Президентски прессекретариат

Полша е изключително важен икономически, търговски, инвестиционен партньор на България и атестат за това е растящият стокообмен с всяка изминала година.

Това каза държавният глава Румен Радев, след като разговаря "на четири очи" с президента на Полша Анджей Дуда, предава БТА.

По-рано днес Румен Радев и съпругата му Десислава Радева посрещнаха Анджей Дуда и съпругата му Агата Корнхаузер-Дуда на официална церемония на площад „Св. Александър Невски" в София.

С президента Дуда ни свързва не само активно колегиално сътрудничество и партньорство, но смело мога да заявя и искрено приятелство, което отразява и приятелството между нашите две страни, основано на многовековни духовни, културни и исторически връзки, каза Радев. Нашите отношения се характеризират с активен политически диалог на най-високо ниво. Днес имахме възможност отново да обсъдим всички въпроси от общ интерес, също така да обменим мнение по важни теми от европейския и международния дневен ред, каза той.

Други от От страната и света

Волен Сидеров неадекватен в центъра на София, минувачи го свестяват с вода, викат линейка (Видео)

Очевидци: Лежа около час в градинката до Военно министерство, опитвахме на помогнем, но ни отпращаше                                                                                                  

Васил Терзиев: Където е минало Джиро, винаги е имало увеличение на туризма

„Няколкостотин души ще могат да се запознаят с България и София. Където е минало Джиро, винаги е имало увеличение на туризма". Това заяви кметът на София Васил Терзиев  по БНТ

Ryanair обмисля затваряне на базата си в Солун

Ирландската нискотарифна авиокомпания Ryanair обмисля закриване на базата си в Солун заради спор за летищните такси, като решението може да влезе в сила от октомври

Елена Йончева говори в ЕП за безпрецедентния натиск върху избирателите по време на кампанията в България

Елена Йончева отново постави въпроса за нарушаването на човешките права и натиска върху избирателите по време на кампанията за парламентарния вот. Това се случи по време на заседанието на Специалната

Плугчиева: Външната политика трябва да се освободи от идеологизация и клишета

Крайно несъстоятелни са твърденията за външната политика на г-н Радев, които се тиражират. Няма да има промяна във външнополотическите приоритети. Но не трябва да си затваряме очите

>