Продължава описването на щетите след потопа в Хайредин

03.05.2025 08:04
Кадър: Нова тв

64 от къщите в село Хайредин  бяха засегнати от проливният дъжд, който се изсипа през миналата седмица. . Закъсали бяха евакуирани от автомобилите си, имаше наводнени дворове, приземни етажи на къщи, а стихията отнесе и целия път към площадката за борба с градушките. 64 от къщите в селото бяха засегнати, съобщава Нова тв.

Тепърва ще оценяват щетите по земеделските земи. Продължава отводняването и се извършва дезинфекция на засегнатите обекти.

„Има още много работа за вършене. Увериха ни, че Комисията по бедствия и аварии ще ни отпусне средства за инфраструктура", заяви кметът на Хайредин Тодор Алексиев.

Други от От страната и света

До 5 години идва краят на новите коли на газ (Графика)

Строгите екологични европейски наредби ще направят LPG автомобилите неизгодни за производителите Технологията в новите автомобили, работещи на бензин и с втечнен нефтен газ (LPG)

Божидар Божанов за случая "Петрохан": Институциите да разследват, а не да изпълзяват изпод бюрата

Призовавам институциите да разследват случая с тройното убийство в хижа "Петрохан", а не да изпълзяват изпод бюрата си и да се правят на филмови критици

Корабът "Св. св. Кирил и Методий" днес на преход до полуостров Бърнард и Елефант пойнт

Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) планира днес преход от о. Дисепшън до полуостров Бърнард и Елефант пойнт с цел взимане на научни проби

Журналист, приятел на Иво Калушев: Той е лидер, ще ми се да вярвам, че се е скрил, за да не бъде очернен

Обучил е много хора, включително мен, край Петрохан хващаха бракониера, разказа Владо Йончев Иво Калушев е легендарен пещерняк. Той е лидер, изключително уравновесен, спокоен

Протест в Лом заради мъж, блудствал с малолетни

Напрежение и в Лом заради блудствени действия на мъж спрямо малолетни. Обвинен е жител на града, който е с мярка за неотклонение подписка, предава Би Ти Ви

>