Освободиха зам.–кмета по транспорта от "Браво, Пловдив", ресора поема Александър Държиков

28.04.2025 17:26 24 часа Пловдив онлайн
Александър Държиков

До решението да бъде махнат Ерол Садъков се е стигнало, след като месеци наред оптимизацията на сектора не се случи

Ерол Садъков, заместник–кмет по транспорта от квотата на "Браво, Пловдив", е освободен днес със заповед на градоначалника Костадин Димитров, съобщиха от общината. Възловият ресор, който е един от най–проблемните, се поема от Александър Държиков, доказан експерт в тази област. "Има богат опит в администрацията и отлична експертиза в тази сфера", припомниха от градската управа. Държиков бе начело на транспорта в първия мандат на кмета Иван Тотев, а във втория – ръководеше културата на Пловдив. В периода 2019 – 2023 година беше председател на местния парламент. На всички ръководни постове се е справял и винаги е бил уравновесен, диалогичен, сговорчив и добронамерен, припомнят наблюдатели.

Според общинари до решението да бъде махнат Ерол Садъков се е стигнало, след като месеци наред, откакто той е начело на транспорта, оптимизацията не заработи. Системата ТИКСИ си остана само в сферата на добрите намерения. Самият Садъков не е знаел, че го отстраняват.

Сега надеждите се експертът Държиков да вкара ред в този забатачен сектор, от който пловдивчани негодуват от години. Той е магистър-инженер по транспорт от Русенския университет „Ангел Кънчев", а от 1981 до 2011 година е заемал ръководни позиции в Държавна автомобилна школа и Държавна автомобилна инспекция.

Инж. Александър Държиков е сред учредителите на ГЕРБ и настоящ районен ръководител на партията в „Тракия". До момента той ръководеше "Жилфонд" и мнозина неведнъж са си задавали въпроса защо доказан специалист като него e запратен в това общинско предприятие, а не е начело на транспорта на Пловдив.

Други от От Пловдив

573 деца от Пловдив останаха без място в яслите

Класирани са едва 21 малчугани  573 деца останаха без място в яслата след третото класиране за прием в детските градини, което се проведе на 19 март, съобщиха от Общината

Подменят близо 100 кошчета за боклук в центъра на Пловдив

В продължение на 2 дни екипи на общинското предприятие "Чистота" ще подменят близо 100 кошчета за смет на ул. "Княз Александър I", съобщават от Общината

Иззеха много фалшиви чорапи и маратонки от адрес в пловдивския район "Източен"

Служители на Шесто Районно иззеха много фалшиви маркови стоки при акция в пловдивския район "Източен", съобщиха от МВР. Действията на служителите на реда са предприети в петък като част от

Възрастна жена е с охлузвания, след като 26-годишен я ограби в пловдивския квартал "Гагарин"

Друг мъж на 49 години е задържан за кражба на маса и столове от сладкарница в "Столипиново" Възрастна пловдивчанка е с охлузвания, след като мъж я ограби в Пловдив

5 дни пръскат срещу кърлежи и ларви на комари в Пловдив

При благоприятни метеорологични условия в периода от 23 до 27 март в Пловдив ще започне пръскането срещу кърлежи и ларви на комари, информират от общинско предприятие „Дезинфекционна станция"

>