Пролетна буря в Алпите взе три жертви, над метър сняг затрупа френски курорти (Видео)

18.04.2025 17:57
Над метър сняг падна във френската част на Алпите Кадър: Екс

Пролетна буря в Алпите взе три жертви, предизвика транспортен хаос и спря електрозахранването в някои райони на Франция, Италия и Швейцария, пишат местни медии. 

Проливни дъждове в части от Северна Италия предизвикаха мащабни наводнения. А в други райони на Алпите падна повече от метър сняг, който затвори ски зоните и блокира транспорта. 

В Италия телата на 64-годишен мъж и 33-годишният му син бяха открити край Виченца. Двамата пътували, за да се включат в спасителна операция за справяне с наводненията, когато колата им е била отнесена от придошли води. 

Тялото на 92-годишен мъж е открито в дома му, който е бил наводнен в северната част на обраст Пиемонт. 

Дъждът, залял северната част на Италия, е преминал в сняг на височина над 1800 метра. 

Във френския курорт Вал Торенс една жена е получила сърдечен удар, след като е била затрупана от лавина, съобщиха властите.

В Тигнес властите са наредили на жителите да останат на закрито, след като през нощта е паднал повече от 1 метър сняг.

Рискът от лавини е повишен до максималното си ниво в няколко региона, което доведе до затварянето на няколко ски зони.

Много пътища в трите държави са затворени заради паднали дървета или опасност от лавини.

На тежкотоварните камиони беше забранено да използват главния тунел Монблан между Франция и Италия, а десетки хора, които не са успели да преминат през тунелите, са блокирани на магистрала А43, свързваща Италия и Франция.

Влаковете също са засегнати. Повече от 3300 жилища във Франция и 5000 домакинства в Италия са останали без ток, според властите.

Други от От страната и света

Доказаха: Рискът от алцхаймер расте от затлъстяване

При хора с наднормено тегло протеините, свързани с болестта, се увеличават с до 95% по-бързо, показва ново изследване Затлъстяването е един от важните фактори

Държавата плаща първо заплатите, пенсиите и помощите. Ако има пари, и останалото

Отлагат с три години новата такса смет На извънредно заседание в понеделник правителството в оставка взе решение, с което предлага на Народното събрание да приеме удължителен бюджет

Радев: Картините на Васил Горанов преоткриват моменти и личности, изградили България

Талантът, размахът и всеотдайността на Васил Горанов в неговите картини докосват сърцата на всички българи, карат ги да преоткриват моменти, събития и личности от историята ни

Президент или конкурент? Всички гости на Радев искат да знаят като какъв ги приема (Обзор)

Влизането в институцията в днешно време е като влизане в най-голямата партийна централа, обясни му Деница Сачева от ГЕРБ, която сама отиде на "Дондуков" 2

Спешно дадоха почти половин милиард, за да има метро, влакове и по-модерни болници

Почти половин милиард лева успя да намери правителството в оставка на Росен Желязков за метро, влакове, болници, както и за ключови проекти на министерства и общини. 184,4 млн. лв

>