Бойко Борисов в Дортмунд за среща с шефа на "Райнметал", футболният тим му подари тениска

16.04.2025 07:19
Бойко Борисов и Армин Папергер Снимка: Фейсбук/Бойко Борисов

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пътува в сряда за Дортмунд, където се срещна с Армин Папергер - шефът на най-големия отбранителен концерн "Райнметал". Това съобщи самият той във фейсбук профила си. 

Във вторник от пресцентъра на партията уточниха, че Борисов е пътувал с чартърен полет до Германия, но за негова сметка. 

"България е идеално място за развитие на инвестиции в отбранителната индустрия, а Германия е наш стратегически партньор, който оценява предимствата и възможностите на страната ни. Около този извод се обединихме с моя голям приятел Армин Папергер", написа лидерът на ГЕРБ във фейсбук. 

"По време на срещата ни в Дортмунд подчертах сериозния и дългогодишен опит, който страната ни има в производството на боеприпаси и високата квалификация на работещите във военно-отбранителния сектор. С г-н Папергер обсъдихме възможностите за изграждане на трайно партньорство както между "Райнметал" и българската държава, така и перспективите за общи инвестиции", пише още той. 

По думите му двамата са подчертали интегрирането на нови и модерни технологии като ключов приоритет в процеса по структуриране на възможните инвестиции на "Райнметал" в България.

"Само по този начин добрата основа на страната ни по линия на производството на боеприпаси може да се развива и надгражда и да предлага конкурентна продукция", написа Борисов. 

В срещата участвал и министърът на федералните и европейските въпроси, международните отношения и медиите на провинция Северен Рейн-Вестфалия и шеф на Държавната канцелария Натанаел Лимински.

Часове по-късно Борисов се похвали и с подарък от футболния тим "Борусия" - тениска с фамилията му, подписана от отбора. 

"Сигнал Идуна Парк! От 1974 г. Борусия (Дортмунд) играят домакинските си мачове на този стадион. Това е най-големият стадион в Германия. А отборът има най-голямата средна посещаемост на мачове от всеки друг клуб в света.

Въпреки настоятелната покана на домакините да гледаме мача заедно, след края на работната среща с екипа ми гледаме дербито между Борусия и Барселона в лобито на хотела ни", написа той. 

Други от От страната и света

Кметът на най-голямото село в община Пазарджик подаде оставка

Кметът на Мало Конаре, най-голямото село в община Пазарджик, Димчо Караиванов е подал оставка. Това съобщи самият той. Димчо Караиванов каза, че решението му е осмислено, осъзнато

КЗП със засилени проверки по повод цените на техническите прегледи на автомобилите

Председателят на Комисията за защита на потребителите Александър Колячев разпореди стартирането на национални проверки, насочени към обосноваността на увеличението на цените на годишните технически

Лидерът на ДПС Делян Пеевски дойде изненадващо в Кърджали ден преди насрочения митинг „Не на омразата"

Ден преди проведения в Кърджали голям митинг под надслов „Не на омразата" лидерът на ДПС Делян Пеевски направи обиколка в областния град. В рамките на посещението си той посети няколко ключови обекта

Мъж на 83 години падна от тераса на третия етаж в Стара Загора, почина в болница

Мъж на 83 години падна от тераса на третия етаж на  жилищен блок в центъра на Стара Загора, по-късно почина в болница. Сигнал за инцидента е подаден днес, понеделник, малко след 13 часа

Вижте какво реши правителството днес

Одобрен е проектът на Закон за държавния бюджет на Република България за 2026 година Правителството одобри проекта на Закон за държавния бюджет на Република България за 2026 година

>