Няма събота, няма неделя, работи се ударно, за да отворят пътя за Златни пясъци на 11 май

14.04.2025 14:57 Надежда Алексиева

Кметът на Варна Благомир Коцев посети един от строителните обекти в града - участък от пътя за Златни пясъци, където от месеци се изпълнява мащабен ВиК проект за смяна на тръби на централния водопровод и движението е в едното платно. Лентата в посока Варна вече се асфалтира, но от коментар на кмета стана ясно, че ще се асфалтира само частта, която е била разкопана, а не цялото платно, което значи, че пътят ще остане на кръпки. Така е заложено в проекта, изпълняван от ВиК дружеството.

Всички искаме Варна да стане по-хубава и с по-качествена инфраструктура. Искаме да стане бързо, качествено и ако може без неудобства. Всички 30-годишни проблеми да се решат за една. Ако можем да започнем от улицата пред нас и да не се разкопава, най-добре.
Има проекти обаче, които не стават бързо и са ключови. Резултатите не се виждат веднага и не водят до големи похвали от гражданите. Мръсни са, създават неудобства и водят до повече недоволство, отколкото преки видими ползи, които да се оценят.

Такъв е проектът по изграждане на "водния цикъл" на Варна и в частност - ремонтът по бул. "Княз Борис I", който върви вече 6 месеца. Това е мащабен държавен проект, изпълняван от ВиК, който ще достави канализация на стотици домакинства за десетки години напред, на места, където канализация никога не е имало или е била много стара и амортизирана, написа Коцев в социалните мрежи.

При неделното посещение на обекта, кметът установил, че се работи изключително бързо спрямо трудните дадености на терена, като се полагат огромни тръбни трасета и се разбива твърда скала.

Няма събота, няма неделя, работи се до късни часове, с насищане на техника и хора. Трудното вече премина и в някои участъци се пристъпва към асфалтиране, което ще върви бързо. Всичко това се прави с цел да се завърши този етап от обекта и да се отвори основния път за курортите до 11 май, допълва Благомир Коцев.

Той благодари на варненци за търпението.

Всички други обекти в града вървят по-бавно в момента заради очакване на плащания от Министерството на финансите по програмата за подпомагане на общините, което би следвало да се ускори след приемането на бюджета.

Други от От страната и света

Линейка и автобус се сблъскаха на пътя София - Велико Търново, има загинал

Линейка и автобус на "Пътнически превози" ВеликоТърново са катастрофирали  тази вечер в района на бензиностанция Лукойл край великотърновското село Момин сбор

Шпионски софтуер атакува iPhone

Киберпрестъпните групи вече използват шпионски инструменти, които някога са били в арсенала главно на разузнавателни и правоохранителни органи, за да хакват iPhone, съобщи сайтът Axios

Иран удари две детски градини в Израел за един ден (Видео)

Иран удари с ракети две детски градини в Израел в рамките на един ден. Режимът продължава да изстрелва ракети срещу центрове за цивилно население в Израел

Заявления за гласуване в чужбина на изборите могат да се подават до 24 март

Заявления за гласуване в чужбина могат да се подават до 24 март (вторник). Това се посочва в хронограмата на ЦИК за парламентарните избори на 19 април

Откриха стотици тонове храна с неясен произход и без срок на годност в Хасково

Откриха стотици тонове храна с неясен произход и без срок на годност в Хасково при акция на Министерството на земеделието, съвместно с МВР. Това обяви в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA

>