20 месеца ще лежи в затвора кюстендилец за притежание на хероин

26.03.2025 11:31 Тони Маскръчка
Затворът в Бобов дол. СНИМКА: Архив

20 месеца ще лежи в затвора мъж от Кюстендил за притежание с цел разпространение на наркотици.

Окръжен съд – Кюстендил наложи наказание „Лишаване от свобода" за срок от 1 година и 8 месеца, при първоначален строг режим, както и „глоба" в размер на 3 000 лв., по отношение на подсъдим, който се призна за виновен в държане, с цел разпространение на високорискови наркотични вещества. Съдът, под председателството на съдия Йоланда Цекова, одобри споразумението постигнато между прокуратурата и защитата.

Обвиняемият А. М. се признава за виновен, че на 31 октомври 2024 г. в с. Копиловци, община Кюстендил, в лек автомобил, е държал в себе си / в дясната си ръка / хероин с нето тегло 69,77 грама, на стойност 6 748,15 лв., с цел разпространение. 

При изпълнение на така наложеното наказание „лишаване от свобода", съдът приспада времето, през което обвиняемият А. М. е бил задържан от 31 октомври 2024 г. до влизане в сила на постановения съдебен акт – 26.03.2025 г.

Други от От страната и света

Делян Пеевски: Заради политически чадър от ПП-ДБ пуснаха директора Евтимов

"Заради политически чадър от ППДБ, СРС пусна на свобода директора, обвинен в незаконно заснемане на видеа от ученически тоалетни", това се казва в позиция на лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски

Гроздан Караджов: Закъснелият влак на ПП-ДБ забави собствената им реформа в БДЖ

Декларацията на ПП–ДБ по повод конкурса за обществена пътническа железопътна услуга е ярък пример как те могат два пъти да настъпят една и съща мотика – първо в управлението, сега в опозиция

На 22 февруари догодина ще избират кмет на пазарджишкото село Мало Конаре

Частични избори за кмет на село Мало Конаре, община Пазарджик ще има на 22 февруари 2026 г. Това гласи указ на президента Румен Радев. Извънредните избори се налагат

Кметът Васил Терзиев посрещна украински деца-коледарчета в Столичната община

Кметът на София Васил Терзиев посрещна украински деца–коледарчета днес в Столичната община. Те отправиха празнични благопожелания към столицата и нейните жители

Дядо Коледа подхвана мотора: шествие за поредна година по улиците на София

Дядо Коледа тази година пристигна не само с шейна, но и на мотор. Десетки мотористи, облечени като добрия старец, се включиха в традиционното коледно мотошествие, организирано от „Sofia Riders"

>