Виена влюбена в "Поетите" - посрещна ги като рокзвезди (Снимки)

14.03.2025 17:43 Паола Хюсеин
Актьорите от "ПоетиТе" си правят селфи на фона на препълнената зала във Виена.
Препълнената зала във Виена на крака за "ПоетиТе"
Актьорите се покланят пред възторжената публика във Виена.
Българите във Виена слушат "ПоетиТе".
Луиза Григорова-Макариев по време на спектакъла
Иван Бърнев рецитира свое любимо стихотворение.
Юлиан Вергов на сцената във Виена
Владо Пенев по време на спектакъла
Актьорите с "ПоетиТе" във Виена

"Сякаш бяхме на рокконцерт, посрещнаха ни като звезди." "Публиката беше възторжена като на футболен мач."

Така актьорите, които обичат и умеят да рецитират стихове, описаха последното издание на "ПоетиТе Live" във Виена на 13 март. То се състоя в зала за 500 души, която се късаше по шевовете - най-голямата, в която до момента се е състояло българско представление в австрийската столица.

"Билетите бяха разпродадени преди месец, а след края актьорите бяха върнати няколко пъти на бис за аплодисменти", разказа пред "24 часа" Диана Алексиева, която е създател и организатор на представленията.

„Залата беше пълна, публиката на крака, а Виена още по-близко до родината ни!", казаха от екипа на българското сдружение Societas Bulgarica пред БТА. Именно то е партньор на "ПоетиТе" във Виена.

Любимите си български стихотворения в австрийската столица представиха актьорите Владо Пенев, Бойко Кръстанов, Весела Бабинова, Захари Бахаров, Иван Бърнев, Луиза Григорова – Макариев, Малин Кръстев, Теодора Духовникова, Юлиан Вергов и маестро Антони Дончев.

„Виена и „Поетите"! Ако знаехме колко ще е хубаво, щяхме да дойдем много по-рано. Благодарим на всички виенчани, на пристигналите от Германия, от Холандия, от София дори! Сърдечно благодарим и на партньорите ни от сдружението Societas Bulgarica за перфектната организация и топлото посрещане! Тръгваме си с пълни с обич сърца!", написа в инстаграм профила си екипът на „ПоетиТе Live".

„Поетите Live" е проект, посветен на поезията. В него 9-имата известни и много талантливи актьори представят любимите си български стихотворения на фона на музиката, изсвирена на пиано от маестро Дончев.

За шестте години, откакто съществува като спектакъл, "ПоетиТе" има над 70 представления и десетки хиляди души публика. Освен у нас той е представян успешно пред българска публика в Рим, Лондон и Париж.

Други от Новина в снимка

Вижте отговора на фотозагадката: На кой известен наш поп изпълнител певицата Нети е дама за бала?

Отговорът на фотозагадката от 18 март е: Иво Димчев! Въпросът беше: На кой известен наш поп изпълнител певицата Нети е дама за бала? Жокерът беше: Наричат го "Артист на света"

Фотозагадка: На кой известен наш поп изпълнител певицата Нети е дама за бала?

Фотозагадката от днес е: На кой известен наш поп изпълнител певицата Нети е дама за бала? Жокер: Наричат го "Артист на света"! Негов спектакъл от 2004 г

Вижте отговора на фотозагадката: Кои са тези две звезди, пели на първия концерт в НДК?

Отговорът на фотозагадката от 13 март е Емил Димитров и Богдана Карадочева. Въпросът беше: Кои са тези две звезди, пели на първия концерт в НДК? Жокерът: Събитието е специално организирано за

Фотозагадка: Кои са тези две звезди, пели на първия концерт в НДК?

Фотозагадка: Кои са тези две звезди, пели на първия концерт в НДК? Жокер: Събитието е специално организирано за строителите на НДК. Благодарение на певеца

Терзиев танцува по време на фотосесия за нова профилна (Видео)

Във видео, споделено в ТикТок-а на кмета на София Васил Терзиев, се вижда как той танцува в кабинета си.  Изглежда видеото е заснето по време на фотосесия, защото на клипа пише "Пролет е

>