Светила в медицината с цветя за загиналите в самолетната катастрофа край Рупите преди 70 г.

08.03.2025 13:52 Тони Маскръчка
Столични лекари с цветя за загиналите в самолетната катастрофа край Рупите преди 70 г. СНИМКИ: Община Петрич
Столични лекари с цветя за загиналите в самолетната катастрофа край Рупите преди 70 г. СНИМКИ: Община Петрич
Столични лекари с цветя за загиналите в самолетната катастрофа край Рупите преди 70 г. СНИМКИ: Община Петрич
Столични лекари разгледаха и Хераклея Синтика. СНИМКИ: Община Петрич

Кметът на общината Димитър Бръчков посрещна в Петрич проф. д-р Александър Оскар – невро-офталмолог и детски офталмолог, д-р Асен Меджидиев – председател на Столична лекарска колегия и д-р Валентин Димитров - директор на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов".

Те положиха цветя на паметната плоча на загиналите в самолетната катастрофа над м. Рупите през 1955 година. Сред тях са 15 граждани на Израел. Проф. Оскар е председател на организацията на евреите в България „Шалом". Паметната плоча в подножието на Кожух беше поставена през 2015 година по инициатива на клуб „Ане Франк" към ПГ „Пейо Яворов" – Петрич. По-късно лекарите посетиха Античния град Хераклея Синтика.

Д-р Меджидиев, д-р Димитров и проф. Александър Оскар пристигнаха в Петрич по линия на програмата „Детско здраве" и по лична покана на кмета Димитър Бръчков.

Други от От страната и света

Апелативни магистрати потвърдиха 18-годишна присъда за жестоко убийство в Айтос

18-годишна присъда за жестоко убийство в Айтос бе потвърдена от Апелативния съд в Бургас. Делото бе образувано по жалба на подсъдимия Недялко Т. от сливенското село Сотиря

Двойка 10-месечни пуми са най-новите обитатели на бургаския зоопарк

В Зоопарк Бургас вече могат да се видят две изключително редки и впечатляващи животни – млади пуми, единствени представители на вида в България.  Двойката е на около десет месеца

Кой избива делфините в Черно море?

Виновни са рибарските мрежи за калкан, в които бозайниците се оплитат. Решението: специални и скъпи акустични устройства, които предупреждават и ги държат далеч от опасните зони Заплитане в рибарски

Изписаха от "Пирогов" 23-годишната, пострадала при зверската катастрофа на "Хемус"

23-годишната жена, която пострада при тежката катастрофа между автобус и тежкотоварен камион на магистрала "Хемус" на 11 май 2026 г., е изписана от "Пирогов"

Цената на природния газ на хъба TTF се задържа на 47 евро за мегаватчас

Цените на юнските фючърси на природния газ на хъба TTF в Нидерландия в момента са 46,870 евро за мегаватчас. Това показват данните от международната борса ICE към 10:55 часа българско време

>