Денимир Котев беше избран за временен кмет на "Слатина"

27.02.2025 14:16 Елица Чупарова
Денимир Котев е избран за и.д. кмет на район "Слатина" СНИМКА: Фейсбук/ Denimir Kotev

Общинските съветници в София избраха за временно изпълняващ длъжността кмет на район "Слатина" Денимир Котев. Това обяви председателят на комисията за тайни гласувания Христо Копаранов от ПП-ДБ-СС.

Котев ще изпълнява функциите на кмет на района до провеждането на нови частични местни избори, след като миналата седмица Общинската избирателна комисия отстрани от поста досегашният кмет Георги Илиев. Досега Денимир Котев бе зам.-кмет на района.

Правомощията на Илиев като кмет на "Слатина" бяха прекратени предсрочно от ОИК заради участието му в търговска дейност. Случилото се е подмяна на легитимно упражнено право на избор на гражданите на района.

"Решението няма да ни откаже да се борим и да направим всичко възможно да осигурим демократично представителство на жителите на район "Слатина", коментира Георги Илиев в профила си в социалната мрежа. Общинските съветници от ПП-ДБ-СС и кмета на столицата Васил Терзиев изразиха подкрепата си към него и осъдиха действията на ОИК.

Председателят на СОС Цветомир Петров заяви, че кметовете на групата са подложени на "масирани атаки, сигнали и проверки". Той дава пример и с кмета на Герман, който е издигнат от ГЕРБ-СДС, като при неговия случай ОИК не предприема действия: "Наскоро комисията отказа да отстрани кмета на Герман Божидар Трайков, въпреки че беше управител и съдружник в две фирми след встъпването си в длъжност. При гласуването ГЕРБ и ДПС блокираха отстраняването му, а председателката на ОИК Полина Витанова - същата, която предложи решението - гласува против собствения си проект. Двойният аршин е очеваден - кметовете на ПП-ДБ биват махани без колебание, докато ГЕРБ си пази своите."

Това е третият районен кмет на ПП-ДБ, който бива отстранен, след като по-рано бе отстранен Георги Кузмов на район "Оборище" и Ясен Русев на район "Искър". И тук аргументите бяха, че са съдружници в търговски дружества.

Други от От страната и света

Над 13,4 милиона евро взели партиите от предишния парламент, чакат и още

Сумата е до края на март, но шестте формации от 51-ото НС ще вземат пари и за 18-те дни от април до изборите 13 419 738 евро са получили от държавата партиите и коалициите от 51-ото народно събрание

Една масова командировка в САЩ обърка прогнозите за МВР - кой си тръгва, кой влиза

Ключовото лице от партията на Румен Радев - Иван Демерджиев, озадачен каква е целта за дългия полет на служебния вътрешен министър, негов заместник и главния секретар  НПО от 58 българи

16-годишен е намушкал с нож свой връстник в Търново

По първоначални данни момчето е с прободна рана в ръката, но е загубило много кръв 16-годишно момче е намушкало с нож свой връстник в търновския квартал Бузлуджа

Путин обявява примирие с Украйна на 8 и 9 май по повод годишнината от Втората световна война

Руският президент Владимир Путин обяви в двудневно примирие в конфликта с Украйна по повод годишнината от поражението на нацистка Германия във Втората световна война, съобщиха руски агенции

Помните ли Цанка с 13-те деца, които гледа без надбавки? Още се радва на пълна къща

Само Елена и Христо "отлетяха" от родното гнездо - каката е майка на момиче и момче, младият мъж продължава обучението си във Велико Търново след дипломата за филолог На 31 декември 2010 г

>