Делян Пеевски: Изборите са честни, иначе щяха да са отменени

27.02.2025 11:08
Делян Пеевски СНИМКА: Румяна Тонева

"За мен бяха абсолютно честни изборите. Както видяхте, няма отмяна на изборите, ще има някакво преизчисляване. Ако нещо беше нечестно, щяха да бъдат отменени, нали така?".

Това коментира в кулоарите на парламента лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски.

"Нека да видим какво ще стане. Нали има сега управляващи - Борисов, ГЕРБ, БСП, ИТН. След това ще дойдем ние", отговори той кога ще са следващите избори.

Вчера стана ясно, че има 47% разминаване в резултатите на проверените около 2000 секции от изборите. Конституционният съд възложи на ЦИК да прибави новите данни към старите, а после да ги прати на "Информационно обслужване", които да преизчислят резултатите от изборите. След това Конституционният съд ще вземе решение за касиране. БСП е една от партиите, пуснали жалба до КС във връзка с изборните резултати.

Попитан дали се притеснява, че парламентарната му група може да изгуби депутати, той обясни: "Не. Нищо не ме притеснява. Аз ще спечеля още много депутати на следващите избори".

"Нека да ги видим как се справят. За пенсиите, за много неща послушаха. Имат си мнозинство в момента, след това ще видим. Работят си, чуват какво трябва да се прави за хората. Ако работят добре, ще е след това. Да видим как се изпълнява бюджетът, дали ще си стегнат нещата, дали ще успеят да изпълнят тези приходи. Ако няма пари, е дошъл краят", каза още Пеевски.

"Моето правителство ще служи на хората. Когато аз съм премиер, ще служа на хората, наистина добре ще служа и ще служа много дълго като такъв", коментира още Пеевски.

                                                                                                                                                                                                                                                                    

Други от От страната и света

Бойко Борисов: ГЕРБ ще подкрепи само удължителен бюджет

Герб пленарна зала ще подкрепи само удължителен бюджет. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във фейсбук. "Но за всички да е ясно, че последиците са тежки

Еднодневната винетка може да се купи от 3 февруари 2026 г.

Еднодневната винетка ще бъде въведена от 3 февруари 2026 г. Тя ще важи за леки автомобили до 3,5 тона и ще позволява ползване на републиканската пътна мрежа за срок от 24 часа

От 2026 г. митниците ще таксуват 3 евро за всеки артикул от "Тему" и "Шийн"

От 1 юли 2026 г. митниците ще таксуват 3 евро на артикул за т. нар. "малки пратки" със стойност до 150 евро. Най-често това са пратки от китайските платформи "Тему" и "Шийн"

Среднощен бой между мъж и ученици в центъра на Монтана

На 16.12.2025 г., около 00:30 ч. в гр. Монтана пред ресторант, след възникнал конфликт между лице на 47 г., живущ в с. Николово и ученици е причинена телесна повреда на 18 г

Изгонили Ник Райнър от парти часове преди да убие родителите си, тормозил гостите

Ник Райнър задавал странни въпроси на известни личности на коледното парти на Конан О'Брайън. Това се случило часове преди да убие родителите си, пише "Дейли мейл"

>