Явор Колев: Родителите трябва откровено да говорят с децата си, за да не станат жертви на кибертормоз

26.02.2025 09:05

Само налагането на интернет забрани не е продуктивно, казва експертът в подкаста на "24 часа"

Това е първият епизод на подкаста “TRENDY дигитално без тормоз”, който е част от едноименната кампания, посветена на едни от най-значимите проблеми на дигиталната епоха – кибертормоза, дезинформацията и агресивното поведение в онлайн среда. В него ще говорим в детайли за различните аспекти на интернет агресията, ще се научим да разпознаваме манипулативното съдържание и ще разберем какви правни мерки и психологически стратегии могат да помогнат срещу тях. Целта е не само да се повиши нивото на информираност, но и да се предоставят на слушателите конкретни инструменти за справяне с предизвикателствата на дигиталния свят.


Първият гост в него е Явор Колев. Той е международен експерт по киберсигурност и противодействие на киберпрестъпността, с близо 30-годишен опит в борбата с организираната и високотехнологичната престъпност. Създател на структурите за противодействие на киберпрестъпността у нас.

Автор е на методологии за разследване на престъпления срещу авторските права в сферата на телекомуникациите и софтуерното пиратство, както и за преследване на извършителите на киберпрестъпления.

 

С него разговаряме по какво се разпознава фалшивото съдържание в интернет,  разглеждаме  разликите между deepfake и традиционните технологии, обсъждаме какви мерки могат да предприемат хората, за да се защитят от злоупотреби с техния имидж, осветляваме начините, по които трафикът на деца може да се случи онлайн. Още от темите, свързани с капаните на „лошия“ интернет ще чуете в подкаста “TRENDY дигитално без тормоз”.

Други от От страната и света

Баща закла сина си, дъщеря му звъни на 112, докато мъчил баба ѝ (обзор)

Наскоро се разделил с жена си, търсят дали не е хазартно зависим Баща, разделил се наскоро със съпругата си, уби сина си и прати в болница с опасност за живота дъщеря си и майка си

Засиленото сътрудничество - тема №1 на евролидерите (Обзор)

Росен Желязков обсъди с Мелони енергийната сигурност Засилено сътрудничество - това се оказа една от основните теми по време на неформалната среща на върха на ЕС

Деян, открил труповете на “Петрохан”, за лама Иво: Новите неща с него ме шокираха, но промени живота ми за добро (Обзор)

Илиев заживял с Калушев на 16 г., приел учението му, но се задомил с мексиканка и напуснал сектата Деян Илиев - човекът, който първи намира труповете на Ивайло Иванов

Копринков аут от "Дондуков", Йотова обявява нова структура на администрацията (Обзор)

Секретарят на президента по вътрешна политика Николай Копринков вече не работи на “Дондуков” 2. Той не е част от моя екип, обяви държавният глава Илияна Йотова в отговор на журналистически въпрос по

Президентът Йотова: Институциите трябва да работят така, че да увеличат доверието в еврото

Необходима е политическа стабилизация на страната, за да отстояваме своите приоритети, заяви Илияна Йотова на откриването на форума „The World Ahead 2026" Институциите трябва да работят така

>