Синоптик обещава затопляне другата седмица с температури до 13°C

20.02.2025 13:51

Синоптикът Петър Янков обещава повишение на температурите през следващата седмица. Прогнозите сочат, че през понеделник минималните температури ще са между -8°C и -3°C, а дневните температури ще достигат 3°C до 8°C. През втората половина на седмицата температурите ще се повишат още и ще се стабилизират между 8°C и 13°C.

През този четвъртък страната ни е обхваната от опасно студено време, с жълт код за ниски температури. Според синоптикa Петър Янков, студовете ще продължат до края на седмицата. Северни въздушни маси ще преминават през България, носейки ниски температури и слаби снеговалежи, които няма да предизвикат сериозни проблеми с натрупване на снежна покривка.

"До края на седмицата ще бъдем подвластни на студовете, които се спускат от север и ще обхващат нашата страна", заяви Янков пред Bulgaria ON AIR

Температурите вече са доста ниски, като в някои райони са достигнали -18°C до -20°C, особено в Добрич и Шумен. За събота и неделя отново се очакват температури от -15°C до -20°C, особено през сутрешните часове.

Въпреки студеното време, за тези, които обичат зимните спортове, събота ще бъде по-подходящият ден за ски туризъм, тъй като в неделя се очаква нарастваща облачност и снеговалежи в планините. Температурите в по-високите части на планините ще са около -10°C, но силният вятър може да направи усещането за студ много по-интензивно. Най-подходящи за каране на ски ще бъдат по-ниските части на пистите, около 1500-1200 метра, където температурите ще бъдат между -6°C и -8°C.

"Температурните рекорди за февруари са около -22 до -23 градуса, така че тези -18 до -19 градуса не са рекорди", отбеляза синоптикът.

Въпреки студеното време през уикенда, на 3 март, в деня на националния празник, се очаква времето да бъде по-приятно. Прогнозите предвиждат облачно и ветровито време, но с по-високи температури и превалявания в югозападните райони.

Други от От страната и света

Атанас Запрянов поздрави военните ни контингенти зад граница по повод 6 май

„Използвам възможността да ви благодаря от името на политическото ръководство на Министерството на отбраната за професионализма, отговорността и високия боен дух

Мъж от Търговище заплашил майка си и сестра си с нож, задържаха го

Прокурор от Районна прокуратура – Търговище постанови задържане за срок до 72 часа за 43-годишен мъж от града, обвиняем за отправени от него закани за живота на майка му и сестра му в условията на

Жена нападна с нож минувачи във Варна

Жена е нападнала с нож случайни минувачи на ул. „Подвис" във Варна, съобщи bTV.  Пострадали са няколко души. Един от тях заяви, че е влязъл в близкия магазин да си купи вода

Добруджанци не се отказват заявени екскурзии, сменят Турция с Египет, Мароко и Тунис

„При вече заявените екскурзии се налага доплащане на горивна такса за билетите за самолет, като в зависимост от дестинацията и от туристическата агенция то варира от 16 до 40 евро на човек

Столична община удължава срока за прием в детските градини с 2 седмици

Първото класиране ще бъде на 22 май, причина за отлагането е дело срещу новите критерии Столична община удължава с две седмици срока за преглед и редакция на кандидатурите за прием в детските градини

>