Безплатни профилактични прегледи ще прави д-р Бакалов в община Пазарджик

18.02.2025 15:36 Диана Варникова

Безплатни профилактични прегледи по населените места в община Пазарджик стартират в съвместна кампания МБАЛ-Пазарджик и Община Пазарджик.
„Инвестицията в профилактиката на здравето е инвестиция в живота. Колкото по-рано се открие едно заболяване, толкова по-големи са шансовете за пълно излекуване на пациента. Именно поради тази причина се насочваме към тази профилактика първо по селата на община Пазарджик.-там, където населението по-рядко има достъп до специализирани здравни грижи.", обясни при представянето на инициативата кметът на общината Петър Куленски. Той благодари на изпълнителния директор на болницата, д-р Красимир Темнилов и зам.началника на Спешно отделение, д-р Димитър Бакалов, за реализирането на този проект.
Кампанията започва на 25 февруари от село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места.
„ Благодаря на община Пазарджик за партньорството, защото нашата инициатива е насочена предимно към здравето на жителите на малките населени места.
Д-р Димитър Бакалов е основен инициатор на тази кампания и той ще бъде координатор по проекта и пряк участник в реализирането му.
Здравната профилактика е основен фактор за ранната диагностика и превенция на редица заболявания. За съжаление, достъпът до медицински услуги в някои места е затруднен, а нашата цел е да преодолеем това. Затова лекари от МБАЛ – Пазарджик ще посещават населените места по предварително изготвен график, за да извършват прегледи и консултации.", обяви д-р Темнилов. Ще има специалисти в областта на Хирургията, Ортопедията, Очните болести, Неврологията, Спешната медицина и др.
„Целта ни е да стигнем до всички, включително неосигурените хора. Да им дадем съвети, подкрепа и надежда, че не са забравени от община Пазарджик и обществото. Има млади лекари, на които могат да разчитат. Апелираме към хората по селата да поставят здравето си на първо място и да се възползват от тази кампания, заяви още д-р Темнилов. И изрази увереност, че така лечебното заведение ще допринесе за подобряване на здравния статус на населението, ще се предотвратят усложнения и ще се осигури навременна медицинска грижа.

Други от Регион

Джигит, карал със 137 км/час от Поповица за Пловдив, обжалва глобата, не било ясно къде е заснет

Фишът обаче е потвърден и ще трябва да плати 400 лв.  Водач от Първомай, засечен да шофира мерцедес със 137 км/час на пътя от Поповица за Пловдив, обжалва наложената му глоба от 400 лв

Пожар унищожи дома на семейство от Устина, жители събират средства

Открита е кампания, ще бъдат поставени и кутии за дарения в магазините в населеното място Жители на село Устина събират средства за пострадало от пожар семейство

Кола се блъсна в табела на бензиностанция на АМ "Тракия" край Белозем, един пострада

Един човек е пострадал при катастрофа на бензиностанция на автомагистрала "Тракия", малко след отбивката за селата Белозем и Болярино, съобщават от МВР. Инцидентът е станал около 13,30 ч

Нов зам.-областен управител има в Пазарджик

Със своя заповед министър-председателят Андрей Гюров назначи Драгомир Рибаров за зам.-областен управител на област Пазарджик. Днес той ще бъде официално представен пред служителите на Областна

Засега пазарджишкият завод "Елхим Искра" спира работа временно

Ръководството на "Елхим Искра"АД не е приело решение за затваряне на предприятието, а за временното преустановяване на работата му, като е концентрирало всички усилия в разработване на стратегия и

>