Младежи потрошиха колата на крупие в Карлово като мъст за отнето гадже на приятел

08.02.2025 20:08 Ваня Драганова
Районният съд в Карлово

Били доста пияни и преди да започнат да чупят, ги изгонили от дискотека

Двамата младежи, които в малките часове на 23 септември 2023 г. потрошиха колата на крупие в Карлово, признаха вината си и се сдобиха с присъди. Към момента на повреждането на автомобила единият от тях бил още ученик.

Двамата се познавали и вечерта на 22 септември 2023-а се засекли в дискотека с различни компании. Пили доста, започнали да вдигат скандали и били изгонени от заведението. Вече навън някой от компанията се оплакал, че бившата му приятелка го зарязала и сега е с момче, което работи в карловско казино. Двамата решили да отмъстят, изоставеният младеж ги завел до игралната зала и им показал автомобила на съперника. Пълнолетният взел откъртен бордюр и въпреки опитите на останалите да го спрат, го вдигнал и строшил предното стъкло. В това време ученикът, който държал бутилка водка, решил да се включи от солидарност и ударил с нея задното стъкло. След това всички се разбягали.

Извършителите били задържани няколко дни по-късно. Наказанието на по-големия от тях е пробация със срок от 8 месеца, непълнолетният към онази дата  се разминава с обществено порицание. 

Други от Регион

Храмов празник събра десетки от Калековец, скоро започва ремонтът на църквата (Снимки)

Сега ще стартира външното обновление, а догодина вътрешното Десетки жители на пловдивското село Калековец изпълниха църквата "Св. Св. Кирил и Методий"

Изпратиха в заслужен отдих шефа на група "Миграция" в Пазарджик

Днес бе последният работен ден на началника на група „Миграция" при ОДМВР-Пазарджик старши инспектор Георги Пройчев. Причина за това е навършване на 60-годишна възраст

Кръводарителска акция организира МБАЛ-Пазарджик

11 доброволни кръводарители дариха кръв в подкрепа на кръводарителската акция на Отделението по трансфузионна хематология на МБАЛ-Пазарджик, която стартира на 4 май

Братя нападнаха мъж в Белозем с мотика и плоча, осъдиха ги

Димо Урумов закачил леко с колата си единия от тях и това отприщило агресията Братята от Белозем Ивайло и Васил Михайлови признаха вината си за нападение над свой съселянин с мотика и бетонна плоча

Деца и учител с гайда трогнаха до сълзи актрисата Елена Петрова в с. Труд (Снимки, видео)

Съжалявам, че съм пораснала и не мога да се запиша във вашето прекрасно училище, разчувства се тя Учителят по музика Атанас Младенов накара актрисата Елена Петрова да се просълзи

>