Арестуваха дрогиран шофьор в изпитателен срок в Добрич

06.02.2025 13:31 Дияна Райнова
Това не е първа подобна проява за Г.А. Снимка: pixabay

Районната прокуратура в Добрич привлече към наказателна отговорност 41-годишен мъж, седнал зад волана на автомобила си след употреба на наркотични вещества при условията на повторност. Г.А. е задържан с постановление на наблюдаващия случая прокурор за срок до 72 часа с цел довеждането му в съда за определяне на мярка за неотклонение.

На 5 февруари 2025 година полицейски екип на Областната дирекция на МВР–Добрич, спира за проверка автомобила, с който се придвижва 41-годишният мъж. При извършените тестове за употреба на алкохол и наркотични вещества, станало ясно, че Г.А. е управлявал колата, след като е употребил забранени субстанции. Полевият тест дал позитивен резултат за употреба на амфетамин, метамфетамин и канабис.

Това не е първа подобна проява за Г.А., като, според справката му за съдимост, той вече е осъждан за същото деяние и в момента е в изпитателен срок на постановената му присъда. Мъжът е задържан на място, а малко по-късно е привлечен към наказателна отговорност. Лекият автомобил, който е управлявал, е иззет и приобщен към материалите на образуваното по случая досъдебно производство. Предстои прокурорът да отправи искане към компетентния съд за налагане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража" на обвиняемия.

Други от От страната и света

Съдът ще гледа мярката на крадеца на кутия за помощи за Георги, който е с мускулна дистрофия

26-годишен рецидивист е откраднал кутията, поставена в зоопарка в Стара Загора, за събиране на помощи за първокласника Георги. "Мечтая да тичам", каза самият Георги

74 пожара са били загасени у нас за последните 24 часа

74 пожара са били потушени в страната през изминалото денонощие. При тях няма пострадали, съобщава Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението"

Защитена свидетелка срещу Благомир Коцев твърди, че назначената й охрана я следи

За днес е насрочено разпоредителното заседание по делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев и още четирима души. Първото заседание бе на 17 февруари, но делото бе отложено за 24 март по молба на

355 хил. работят и след пенсия, за да я вдигнат с между 50 цента и 197 евро (Графика)

12 хил. са се пенсионирали преди 2000-ата, но и през миналата година още са били и на заплата Пенсиите на над 355 хил. работещи пенсионери ще бъдат преизчислени служебно от 1 април

Цената на петрола мина 100 долара за барел

Цената на суровия петрол тип „Брент" отново премина над границата от 100 долара за барел, след като вчера претърпя рязък спад от над 10%. Днес на азиатските пазари цената му отбеляза увеличение от

>