Пеевски: Ще гласуваме против назначенията в регулаторите, ще ги сменя всичките, ако имам мнозинство

06.02.2025 09:58
Делян Пеевски настоява “Лукойл” спешно да се купи от държавата. СНИМКА: НИКОЛАЙ ЛИТОВ

"ДПС - Ново начало" няма да подкрепя кандидатите за регулаторите и контролните органи, нито ще предлага свои хора.

"Няма да имаме кандидати, няма да подкрепяме. Имаше в един ден на комисията подкрепили колегите, аз отсъствах. Това вчера вече е коригирано и нищо не се подкрепя вече. Твърдо против ще гласуваме всички регулатори. Твърдо против. Това бързане не ми е ясно защо се случва. Ако нещо прибързано изберат, утре получим ли доверието от "Ново начало", ще ги сменя тези хора. Отсега го казвам - тези, които сега прибързано ще назначат. Твърдо, ако имам мнозинство в парламента, ще ги сменя всичките", каза Делян Пеевски в кулоарите на парламента.

"Това зависи от управлението. Ако те се справят, може да има известно време, ако не се справят, ще стане много скоро", отговори той кога ще стане това.

И продължи: "Затова нека бъдем отговорни. Първата тема - призовавам всички политически лидери да седнем за контрол върху цените, за бита на хората, това е най-важно. Да махнем всички различия помежду си и да приемем контрол върху цените. Искам бързо да вкараме контрол, защото нещата са нечувани - виждате как поскъпват хранителните продукти, всичко за бита, хората изнемогват. Не трябва да има партии, а да бъдем отговорни към нашите избиратели, да се съберем и да го приемем".

Той обясни как може да се постигне това: "Много лесно. Всяко нещо се знае колко струва. Ще сложим определена надценка и да не могат търговците да я превишават за основните стоки. През митниците се вижда на колко се внася нещо и колко струва, слагаме им една печалба и да не могат да взимат повече. За всичко, което е основно за българина, има основна потребителска кошница. Направено е вече в други държави. Тази седмица ще го внесем, надявам се да получим подкрепа и да го направим заедно. Не искам да имаме авторство на това, трябва да го направим за всички българи, защото хората изнемогват."

Пеевски отново призова партиите да помислят за формирането на комисия за разследване на фондациите на Джордж Сорос. Решението беше отхвърлено от парламента вчера.

"Призовавам г-н Борисов да бъде национален лидер и също да помогне да освободим България от соросите", каза Пеевски.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Други от От страната и света

Доларът падна до рекордно ниско ниво за последните 30 г.

Доларът падна до ново 30-годишно дъно спрямо шекела, достигайки ниво от 2,92 шекела. Вчера референтният курс на долара беше 2,944 шекела. Еврото се търгуваше на ниво от 3,44 шекела

Атанас Запрянов: До края на годината ще имаме 12 обучени пилоти за F-16

Всичко е наред със самолетите, имаме над 100 летателни часа. Увеличи се рязко употребата на керосин освен за старите самолети. Активно летят и новите. Затова и последното решение на правителството бе

Иван Ангелов, ПБ: Ще продължим модернизацията на армията, за да е достойна пред партньорите

Категорично ще продължим усилията и държавата ще застане зад модернизацията на армията. Ще развиваме армията така, че да може да се представи достойно пред нашите партньори от съюзите

МЗ създава национална информационна база данни за онкологичните заболявания

Министерството на здравеопазването стартира процеса по изграждането на национална информационна база данни за лицата със злокачествени новообразувания и карцином ин ситу

Шесторка разцепи въздуха на София - три F-16 и МиГ-29 събраха погледите за Деня на армията (Снимки)

На път за базите си самолетите ще прелетят над Пловдив и Ямбол Политиците ръкопляскат, 2 транспортни "Спартан" и щурмови самолети зарадваха още публиката Президентът и върховен главнокомандващ Илияна

>