ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди, продавани онлайн (Снимки)

05.02.2025 12:21
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР
ГДБОП проведе акция срещу синтетичните канабиноиди Снимка: МВР

Специализирана полицейска операция срещу разпространението на синтетични канабиноиди в различни продукти чрез онлайн базирани платформи проведе ГДБОП-МВР на територията на София на 3 февруари 2025 г. Акцията е реализирана под надзора на Софийската градска прокуратура, съобщиха от пресцентъра на МВР.

По време на операцията служителите на отдел „Наркотици" и дирекция „Киберпрестъпност" преустановиха дейността на интернет сайта за продажба на вейпове и различни по вид и състав продукти, съдържащи забранени за внос, продажба и употреба в страната на наркотични вещества, които представляват аналог по смисъла на българското законодателство на забранените синтетични канабиноиди THC и HHC - HHCP, THCV, THP,THC-PO, THC-B, 10-OH-HHC, 10-OH-HHCP.

Три лица – български граждани - са задържани по време на операцията, двама от тях - при опит да изпратят чрез куриерска компания до крайни получатели в цялата страна 32 кутии, съдържащи различни видове продукти с наркотични вещества или техни аналози. Установено е, че те администрират и интернет сайтовете, чрез които са направени поръчките.

Спрямо обвиняемите е наложена мярка за процесуална принуда задържане за довеждане пред съда. На всички тях са повдигнати обвинения за осъществяване на дейност по държане на наркотични вещества или техни аналози с цел разпространение.

В хода на проведената операция са извършени претърсвания на два адреса и два автомобила, използвани от задържаните. Проведени са обиски на двама от тях.

В резултат на проведените действия по разследването са открити и иззети над 1000 различни артикули, сред които електронни цигари за пушене вейп с аксесоари, екстракти и пълнители за тях, както и такива със съцветия от марихуана. Намерени са и множество кутии с глави марихуана, айс топчета, бурканчета с хашиш и хранителни продукти - буркани, кутии и пликове с желирани бонбони, бисквити, мед и други. Иззети са още кабели и батерии за вейп устройства, цигари с неустановено съдържание, хартии за цигари, лаптопи, телефони и над 6000 лева в брой.

Работата по случая продължава.

Други от От страната и света

Отец Георги Дочев: „Храмове ще затварят, защото няма свещеници"

Маловерието на българския народ и липсата на свещеници са най-големите проблеми пред църквата, каза архиерейският наместник на Добричката духовно околия отец Георги Дочев

Радев за 6 май: Поздравявам ви, че изобличавахте обществените неправди

Наш общ дълг е да съхраним българския дух, воински традиции и историческата памет на народа ни и да ги предадем неопетнени на следващите поколения, написа лидерът на „Прогресивна България" Румен

Търновската болница с любопитна годишнина: На 6 май преди 40 г. поставили първия пейсмейкър

Точно на 6 май се навършват 40 години от поставянето на първия пейсмейкър в МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов". Великотърновската областна болница е първата извън университетска болница

Кандев: Смелостта не е просто дума, а избор

Днес отбелязваме Деня на храбростта и Гергьовден - ден, в който си припомняме, че смелостта не е просто дума, а избор. Избор, който всеки от нас прави - понякога тихо

Ген. Станимир Христов: Българските мисии зад граница са пример за професионализъм

Българските военни мисии зад граница са пример за професионализъм, дисциплина и международно сътрудничество. Това заяви пред NOVA командирът на Съвместното командване на силите генерал-майор Станимир

>