Продължава издирването на мъж след взрива в Банкя

26.01.2025 08:11
Къщата, която беше съборена от взрив в Банкя СНИМКА: Георги Палейков

Продължава издирването на още един човек, който се води безследно изчезнал, след като в Банкя при взрив на подземен газопровод рухна къща.

Под отломките вчера беше открито тяло, за която полицията предполага, че е изчезналата 58-годишна жена, която се издирваше след взрива. Директорът на столичната полиция старши комисар Любомир Николов каза, че в издирването са включени и кучета:

"За мъжа все още нямаме никакви данни. Води се безследно изчезнало лице. Предполагаме, че в резултат на нашите спасително-издирвателни операции в скоро време ще го намерим и него".

Старши комисар Николов уточни, че в района няма опасност от повторен взрив и изтичане на газ, съобщи БНР. Заради опасност от срутване на съседната къща, която е силно засегната от взрива, районът е обезопасен.

Силният взрив стана на улица „Родина" в Банкя около 11:30 часа в петък. Причината за него е техническа неизправност в газопровод. Взривът разруши къща близнак в района.

Други от От страната и света

Владо Зомбори: Смъртта на баща ми и раждането на дъщеря ми пренаредиха приоритетите ми

„Това събитие, наред с раждането на дъщеря ми, пренареди приоритетите ми из основи. Смъртта на баща ми ме накара да осъзная, че сме тук за кратко и трябва да бъдем много отговорни към времето си"

В Гърция ще може да теглиш пари в брой от магазините от 2026 г.

В Гърция ще може да се теглят пари в брой от магазините от началото на 2026 г.  При покупка от магазините клиентът ще може да изтегли и пари в брой без банкомат, информират гръцките банки

Желания за пони, папагал, живо мече "изскачат" от писма до дядо Коледа на деца от Добрич

"С 845 писма от различни места от област Добрич – детски градини, училища, семейства, завърши  тазгодишният конкурс "Най-красиво писмо до дядо Коледа"

18-годишно момиче загина при катастрофа край село до Варна

Момиче на 18 години загина тази сутрин при катастрофа край село Казашко, съобщиха от дирекцията на полицията във Варна. Инцидентът е станал около 8:30 часа

50-годишен мъж е тежко ранен при катастрофа в Козлодуй

Мъж е тежко ранен при катастрофа, станала в Козлодуй, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Враца. Според информацията лек автомобил „Сеат Алхамбра", управляван от 26-годишен водач от с

>