Делото "Дебора" тръгва отначало в Пловдив. Тя: Подигравка!

23.01.2025 13:05 Никола Михайлов
Хвърля се съмнение за безпристрастността на състава и и затова се отвеждаме, заяви съдия Десислава Порязова
Дебора не скри разочарованието си от мудността на съдебната система.
Адвокат Валентин Димитров

Хвърля се съмнение за безпристрастността на състава и затова се отвеждаме, заяви съдия  Десислава Порязова

Делото за насилие над Дебора Михайлова в Пловдивския районен съд тръгва отначало с нов състав, след като магистратите си направиха отвод по искане на защитата на Георги Георгиев. Адвокатите настояха заседателката Румяна Апостолова да се оттегли, тъй като е предубедена.

"Това, което се случи, е нереално. Подигравка", коментира Дебора, излизайки от залата.

По-рано днес адвокат Петко Кънев обяви, че съдебната заседателка Румяна Апостолова е участвала в големите протести в защита на Михайлова и е споделяла личното си мнение активно преди старта на процеса, което я прави пристрастна. Освен това била член на ГЕРБ-жени, а партията била сред вносителите на законопроекта за домашното насилие.

"Не са налице основанията за самоотвод нито на единия, нито на другия съдебен заседател. Но тъй като се хвърля съмнение в това че съдебният състав е безпристрастен и независим, не можем това да го оставим така. ВКС се е изказал, че когато има такива съмнения, трябва винаги да се отведе съставът, защото в противен случай актът ще бъде отменен", коментира съдията докладчик Десислава Порязова.

Защитата на Георги е доволна от случилото се. "Районният съд се съобрази с нашите искания, очевидно бяха основателни и се отведе целият състав", заяви адвокат Валентин Димитров. По думите му повод за съмненията са станали участието на заседателката в общинското ръководство на политическа сила, в протестни действия, разпространението на призиви за такива и "ред други обстоятелства". "Това е едно справедливо решение, което трябваше да бъде продиктувано от личното отношение още в самото начало. Не трябваше да се стига до тук", категоричен беше другият защитник на Георги Петко Кънев.

Заради принципа за неизменност на съдебния състав сега всички разпити на свидетели и вещи лица трябва да бъдат проведени отново. Адвокатите на Георги пък ще направят отново искане мъжът да излезе на свобода, тъй като той прекара вече година и 7 месеца зад решетките.

Други от Регион

Всички пътища в Пазарджишка област са проходими

Всички пътища в Пазарджишка област са проходими при зимни условия, съобщи говорителят на Областна дирекция – Пазарджик Мирослав Стоянов във връзка с валежите от дъжд и слаб сняг в ниските райони и

Заради снега ограничиха движението на товарни автомобили в Смолянска област (Видео)

Шофьори, пътуващи от Широка лъка към Стойките, качват клипове от заснежения и неопесъчен път и предупреждават, че е хлъзгаво За проходите Рожен, Превала и Печинско е въведено ограничение за движение

Блъснат от кола в Асеновград моторист също имал вина за смъртта си, движел се с 91 км/час

Водачът о. р. подполк. Васил Василев почти нямал нарушения за 50 г. зад волана Мотористът Мохамед Халил, който загина на 13 юли м. г. в Асеновград, след като го блъсна кола

Общинско предприятие "Чистота" ще поеме метенето и миенето на улиците в Пазарджик от утре

От 1 февруари метенето и миенето на улиците в Пазарджик се поема изцяло от общинско предприятие „Чистота", а от 1 март – и сметосъбирането, и сметоизвозването

Откриха мъртва изчезналата в Баня край Карлово жена

Нека Бог да успокои душата й, написа синът й Изчезналата на 22 януари 80-годишна жена от Баня край Карлово е открита мъртва. Това съобщи в социалните мрежи синът й, който живее в Кипър

>